„Naše nasazení a bojovnost přinesly úspěch. Máme co slavit, ale já jedu hned domů, protože toho mám dost a předpokládám, že hráči taky,“ usmíval se domácí kouč Jindřich Lehkoživ, jehož tým se jako první účastník MSFL od rozdělení státu v roce 1992 dostal až do semifinále.

Brněnští fotbalisté i v Kroměříži potvrdili, že nejsou na předposledním místě Gambrinus ligy náhodou. Do utkání jak jim velela povinnost, vstoupili aktivně a Střeštíkův centr se už v 5. minutě otřel o břevno, ale jinak domácí odolávali. Co propadlo přes obranu likvidoval Vogl jako ve 12. minutě, kdy včasným vyběhnutím sebral míč Střeštíkovi.

Domácí amatéři se soupeři časem vyrovnali. Individuální akce Hromka skončila na břevně.

Největší šanci na změnu skore měl ve 29. minutě hostující Šamánek. Jeho hlavičku však fantastickým zákrokem vytáhl Vogl nad břevno.

„V prvním poločase jsme přežili dvě gólové šance Brna, při kterých nás podržel Vogl. Postupem času se hra srovnala a hrozili jsme z brejků,“ řekl k první půli Lehkoživ.

Po přestávce se Brno tlačilo před branku Kroměříže, ale centry které létaly do pokutového území, s přehledem odvraceli stopeři Šilinger a Klabal.

„Myslím si, že centrů do zakončení bylo opravdu dost. Bohužel nikdo z hráčů si nedokázal najít správné místo v pokutovém území. Chtěli jsme tady vyhrát a postoupit proto nemůžu být spokojen. Každá neproměněná šance nás sráží,“ zdůraznil trenér Brna René Wagner.

V závěrečné čtvrthodině se hosté ještě víc tlačili před kroměřížskou branku a tím se otevíral prostor pro brejky Hanáků. Fiala svůj únik zakončil střelou vedle. Jančovi sebral míč z nohy Bureš, až přišla 85. minuta. Neúnavný Hromek vyslal přesnou přihrávkou Hajdaroviče a ten svým gólem definitivně rozhodl o postupu Hanácké Slavie Kroměříž do semifinále Ondrášovka Cupu. V něm se Kroměříž střetne s úspěšnějším z dvojice Mladá Boleslav – Plzeň. Na jedné straně radost na druhé nespokojenost hostujících fanoušků, které musel jít uklidňovat i trenér René Wagner.

„Fanoušci jsou nespokojení. Zdá se jim, že hráči neodevzdávají maximum. Já tvrdím, že momentálně to jejich maximum je. Je to pořád o tom, že nedokážeme vstřelit branku. To je také hlavní příčina dnešní porážky,“ dodal trenér Brna.

„Postup je určitě malým zázrakem, ale hráči podali výborný výkon v defenzivě. Dařilo se nám zachytávat i odražené míče. Kluci podávají v poslední době nadstandardní výkon. Musím před nimi smeknout,“ uzavřel šťastný trenér Kroměříž.

HS KROMĚŘÍŽ – ZBROJOVKA BRNO 1:0 (0:0)
Branka: 85. Hajdarovič. Žluté karty: Stojaník, Klabal, Matoušek, Handl, Hajdarovič – Pašek, Folprecht, Hamouz, Dostálek. Rozhodčí: Možíš – Kordula, Peřina. Diváci: 2450.

Kroměříž: Vogl – Stojaník, Šilinger, Klabal, Kovařík, Fiala (91. Havlík), Budín, Matoušek, Hromek, Handl (72. Hajdarovič), Janča (83. Poturovič). Trenér: Jindřich Lehkoživ.

Brno: Bureš – Pašek, Simerský, Pernica, Hamouz, Valenta (57. Přerovský), Borek (61. Dostálek), Folprecht, Střeštík (70. Došek), Rabušic, Šamánek. Trenér: René Wagner.