Po jedenadvaceti kolech klesl brněnský celek na dvanáctou příčku tabulky. „Špatné výsledky beru na sebe," vzkázal stroze Kugler. Víc se ke svému kroku nechtěl vyjadřovat.

Vedení klubu oznámil rezignaci po víkendové porážce 1:3 s Velkým Meziříčím. „Přijali jsme ji, ale s rozpaky. Mluvil o tom už před třemi týdny, jeho rozhodnutí se neudálo ze dne na den. Čekal na impulz v podobě výsledku, který jeho názor změní, jenže číše přetekla," přiblížil situaci předseda bystrckého klubu Jiří Janoščin.

Mužstva se ujal dosavadní asistent Radek Toman, který jej povede až do konce sezony. „Nikoho nehledáme, nemá smysl za další tři kola zase měnit trenéra. Nikdy jsem nebyl zastánce toho, že za špatné výsledky může trenér. Teď se musí ukázat mančaft," podotkl Janoščin.

Kugler přišel do Bystrce na podzim 2012, kdy se týmu ujal místo odvolané dvojice Roman Kotol, Miroslav Karpíšek. Letošní podzim mu vyšel, mužstvo mělo na sedmé příčce 23 bodů, jenže na jaře se zaseklo. „Jeho rezignaci do jisté míry chápu. V určitém momentu už trenér neví, co dál vymyslet. Michalovi jsme poděkovali, protože tady odvedl kus práce," doplnil předseda klubu.

Devět kol před koncem soutěže dělí Dostu od předposledních Bohunic sedm bodů. „Pořád máme dost velký odstup, přesto už hrajeme o udržení, což jsme si před několika koly nemysleli. Teď se musejí za nos chytit hráči a předvést jiné nasazení," apeloval na bystrcké fotbalisty Janoščin.

Pod novým hlavním koučem se poprvé předvedou v sobotu od čtyř hodin odpoledne, kdy je čeká brněnské derby v Líšni. „Pro bystrcké hráče to samozřejmě může být impulz. I když je vede pouze asistent, pořád před ním chtějí ukázat, že na to mají," přemítal líšeňský kapitán Rudolf Čampa.

Podle postavení v tabulce má jít o jasnou záležitost celku z východu Brna. Líšni patří v divizní tabulce třetí místo s šestnáctibodovým náskokem na Bystrc. „Jenže v derby většinou nevyhrává favorit, nejčastěji skončí utkání remízou, vyhráli jsme snad jednou. Do zápasu rozhodně nejdeme s myšlenkami, že jsme favorit, cítíme respekt, Bystrc má v divizi na víc," upozornil líšeňský obránce.

V minulém kole jeho celek poprvé na jaře ztratil body, když prohrál v Rosicích 0:1. „Chceme výsledek odčinit, aby nás diváci pochválili. Nesmíme dostat první gól, soupeři by narostla křídla. V domácím prostředí neproměňujeme moc šancí, snad to prolomíme a uspějeme," doufal Čampa.