Ke druhé skupině se řadí fotbalisté Jiskry Strážnice, kteří senzačně vévodí C skupině I. B třídy. Úřadující desátý celek nejnižší krajské soutěže zvládl o víkendu přímý souboj o první pozici a po výhře 3:1 v Kozojídkách má na čele tabulky čtyřbodový náskok. „Jde pro nás o překvapení. Před sezonou jsme si dali za cíl udržet se. Za současným prvním místem asi stojí, že kluci jsou déle pohromadě a mančaft si konečně sedl. Taky jsme přivedli dva gólmany,“ prohlásil trenér výběru Pavel Daněk.

Při nečekané jízdě ovšem jeho svěřenci dál stojí nohama pevně na zemi. „B třída je náš strop. Rozhodně teď nemyslíme na vítězství v soutěži a postup. Na jaře se klidně může vše otočit a budeme ve středu tabulky. U nás jde spíš o kolektiv než o nějaké fotbalové schopnosti,“ upozornil Daněk.

Ačkoliv Strážnice vévodí nejnižší krajské soutěži, nevyhýbá se jí častý nešvar týmů v B třídách nedostatek hráčů. „Do jednoho zápasu jsem dokonce musel naskočit do hry i já. Byl jsem tam zhruba deset minut. Ani jsem nepřekvapil, ani nezklamal,“ smál se Daněk.

Aktuální prvenství v B třídě si považuje o to víc, že v týmu nemá k dispozici hráče se zkušenostmi z vyšších soutěží. „Jsem rád. Nemáme to zapotřebí a zatím nám tým funguje,“ poznamenal Daněk.

V naprosto odlišné situaci než Strážnice se nacházejí fotbalisté Tatranu Bohunice. Od začátku ročníku k nim každý přistupuje jako k favoritům krajského přeboru.

Na jeho vrchol se vyhoupli v uplynulém týdnu, o víkendu vyhráli 6:4 v divoké bitvě s odepisovaným Moravským Krumlovem. „Šlo pro nás už o třetí zápas za týden, vedli jsme 4:1 a trochu se uspokojili. Nakonec jsme vyhráli a plníme si dílčí cíle, které jsme si stanovili,“ řekl kapitán brněnského mužstva Marek Král.

Bohunice si o první místo řekly především důležitou vyhranou středeční partií s předcházejícím lídrem Líšní B, kterou ovládly 3:2. Za bukem číhá ještě další městský rival Sparta Brno, který je o čtyři body zpět s tím, že má zápas k dobru. „Tyto týmy teď pro nás představují hlavní konkurenty. Stačí prohrát jediný zápas a můžeme klesnout za ně. Krajský přebor je zkrátka hodně vyrovnaný. Navíc se ještě do boje o první místo klidně mohou přihlásit třeba Boskovice nebo Bosonohy,“ podotkl Král.

Roli favorita si nový lídr nejvyšší krajské soutěže snaží nepřipouštět. „Nemyslíme na ni. Nebavíme se vyloženě tak, že musíme vyhrát. Pro nás je důležité plnit si dílčí cíle, tedy především držet svou sérii bez proher a hrát dobrý fotbal, který baví. Pak se nám třeba povede přebor vyhrát,“ pronesl Král a dodal: „Důležité je, že kabina funguje a cítíme se dobře jako parta. Pohoda se projevuje třeba tak, že nepanikaříme, když se nám v zápase zrovna nedaří.“

Lídři soutěží
Krajský přebor
Tatran Bohunice
I. A třída:
skupina A: Kunštát
skupina B: Vyškov B
I. B třída:
skupina A: Medlánky
skupina B: Pohořelice
skupina C: Strážnice