Sedmatřicetiletý fotbalista viděl po úmyslném zákroku rukou červenou kartu a jeho tým v následném oslabení dostal vyrovnávací branku. Utkání nakonec skončilo nerozhodně 1:1.

Dostálek, jenž v minulé sezoně ještě nastupoval za prvoligovou Zbrojovku, se po utkání spoluhráčům omlouval za vyloučení. „Bral na sebe oslabení mužstva a následnou branku. Ale bylo to bezpředmětné. Udělal to nejlepší, co mohl,“ vysvětloval líšeňský záložník Martin Nosko.

Při klíčovém okamžiku osm minut před koncem duelu zastavil Dostálek, který za Brňany nastoupil ve středu obrany, útočnou akci Ostravy. „Pokud by úmyslně nezahrál rukou, soupeř by se dostal do vyložené příležitosti. Proto raději zastavil nebezpečnou akci i za cenu vlastního vyloučení,“ doplnil Nosko na adresu hráče Líšně a zároveň sportovního ředitele Zbrojovky Brno, který musel před sobotním utkáním přejet ze severočeského Sokolova. Tam dohlížel na výkony druholigového brněnského klubu.

Líšeň vedla v zápase už od 9. minuty, kdy se přesně trefil hlavou obránce Pavel Hebron. Oslabený celek v závěru utkání neodolal severomoravskému náporu a v 89. minutě jeho snahu po třech bodech zmařil ostravský bek Michal Frydrych. „Nakonec se nám podařilo vyrovnat. Škoda jen prvního poločasu, kdy jsme nepodali takový výkon jako po přestávce. Jinak jsme klidně mohli vyhrát,“ uvedl trenér Baníku B Milan Chalupa.

Pro domácí šlo o smolný konec. „Dostat gól pár minut před koncem je vždy neštěstí. I přes nepodařený výsledek nás fanoušci pochválili za předvedený výkon. A to nás těší nejvíc,“ řekl Nosko.

První letošní bod v Moravskoslezské fotbalové lize si na své konto připsal nováček z Rosic. Slovan doma remizoval s Olomoucí B 3:3 a připsal si tak historicky první bodový zápis ve třetí lize. Naopak třetí klub z Brněnska si odvezl těžkou porážku. Juniorka Zbrojovky podlehla záloze prvoligového Slovácka 1:4.

Rosice jsou i přes remízu na posledním místě. Béčko Zbrojovky je třinácté s třemi body, Líšeň má o bod více a drží se na desáté pozici.

Líšeň – Ostrava B 1:1 (1:0). Branky: 9. Hebron – 89. Frydrych. Diváků: 375. Líšeň: Sedmidubský – Čampa, Dostálek, Hebron, Mičko – Pecha – Nosko, Krejčí, Belej (84. Široký) – Vrtěna (75. Drábek), Koudelka (63. Dufek).

Rosice – Olomouc B 3:3 (2:2). Branky: 5. a 24. Okleštěk, 60. Pšikal – 30. Rolinc, 39. Machalický, 88. Nuc. Diváků: 320. Rosice: Lengál – Vítámvás, Schwarz, Dupal (81. Koubek), Odehnal – Oprchal, Dufek (85. Urbánek), Selinger, Krajačič (90. Kubec) – Pšikal, Okleštěk.

Slovácko B – Zbrojovka Brno B 4:1 (0:1). Branky: 60., 65. a 88. Čtvrtníček, 58. Lukáš – 32. Fall. Diváků: 142. Zbrojovka B: Hladký – Sus, Malík (75. Huška), Radinovič (64. Vávra), Stehlík, Foukal, Fall, Michna, Janoščin, Matyska, Lutonský (50. Přerovský)