A u obou branek se podepsal hostující zadák Michal Jeřábek. Nejprve si špatně vypočítal dráhu letu míče a nedosáhl na něj, načež domácí skórovali poprvé. V závěrečných minutách si pak tentýž hráč pohrával s míčem a přišel o něj – 0:2. Hotovo.

Pardubice se na vítězství nadřely víc, než čekaly. Dominance v jejich podání nebyla taková, jaká se čekala. V první půlce držely balon na svých kopačkách méně a vyprodukovaly pouze o jednu střelu na branku víc než Líšeň. „Zápas byl především o chybách. Nejen našich hráčů, což hrubě ovlivnilo vývoj duelu,“ podotkl líšeňský trenér Miloslav Machálek.

Litoval především dvou situací, které vedly k brankám domácích. „Oba góly jsme dostali po hrubkách Jeřábka. Po celý duel byla ale kvalita našeho celku znát a Pardubice s námi měly náročnou práci,“ těšilo alespoň Machálka. „Ke třem bodům domácím blahopřeji, nám k dobrému výkonu,“ doplnil.

Jenže jen za dobré výkony se body neudílí. Hlavně jde o góly a v Pardubicích se střelci Líšně neprosadili ani jednou. Ono se není moc čemu divit. Vždyť domácí tým čítá po desíti odehraných kolech pouze pět obdržených branek. Defenziva je jeho devíza.

Nicméně nováčka soutěže rozhodně nepodcenil. „Hosté hráli na hraně rizika s vysokým presinkem. Byli dobře silově vybavení a ne náhodou byli před utkáním na páté pozici,“ prohodil domácí stratég Jiří Krejčí.

Jenže ani jeho družina není náhodou na prvním místě. „Už od začátku týdne jsem měl scénář utkání v hlavě a ten se přesně vyplnil. Nečekalo na nás žádné nezkušené mužstvo, ale tým s hráči, kteří už mají za sebou nejedno ligové utkání,“ líčil Krejčí.

Tři body sice zapsaly Pardubice, ale že by Líšeň nějak rozdrtily. se říct nedá. Vždyť na střely to bylo vyrovnané a na držení míče v podstatě taky. „Duel vyhrálo šťastnější mužstvo, ale přispěli jsme k tomu i bojovností, srdcem a dokázali využít chyb,“ těšilo Krejčího. Líšeň se propadla na osmé místo tabulky.

Pardubice - SK Líšeň 2:0
Poločas: 1:0.
Branky: 21. Kohút, 90. Miker.
Žluté karty: Jeřábek, Kohút, Zifčák, Miker - Hlavica, M. Vintr, M. Jeřábek.
Červená karta: Hlavica (2 ŽK).
Rozhodčí: Hanousek – Myška, Lakomý.
Diváci: 1 282.
Držení míče: 51 % - 49 %.
Střely celkem: 7:7.
Střely na branku: 3:3.
Rohy: 5:5.
Pardubice: Letáček (82. Šmíd) – Prosek, Šejvl, Toml, T. Čelůstka – Jeřábek (C) – Kohút, Sokol (73. Miker), Solil, Zifčák – P. Černý (90+5. Mužík).
Líšeň: Šustr – Jeřábek, Hlavica (C), Bačo – Reteno Elekana, Ad. Čermák, Demeter (62. Málek), Hladík, O. Vintr (46. M. Vintr) – Zikl (67. O. Ševčík), T. Machálek.