„Věděl jsem, že Zbrojovka Líšni pustí hráče a soupeř bude mít výbornou kvalitu. Dostali šanci mladší fotbalisté, aby viděli, jaký fotbal se hraje na vyšší úrovni. Kdy jindy je vyzkoušet, než v takového přípravě," předeslal Valachovič, že na trávník zdaleka nevyběhla nejsilnější sestava.

V prvním poločase měla víc ze hry Břeclav, a také šla zaslouženě do vedení po přímém kopu. Ve 20. minutě ho umístil Levčík zprava přesně na hlavu Cupáka a MSK vedl. Nejtěsnější vedení si přinesl domácí celek i do přestávky, protože jinak brankáři příliš práce neměli.

To se po obrátce změnilo. Druhý poločas patřil Líšni, která začala omlazenou sestavu Břeclavi přehrávat. V 55. minutě přišel první úder, když za Fibingrova záda zaplula dalekonosný plachtící balon. Jen o pár minut později ale vrátil vedení MSK střídající Brazilec Baruch, když využil zaváhání stoperů Líšně, kteří si při jeho průniku dávali přednost.

Byla to ovšem prakticky poslední tutovka domácích v zápase. Mnohem víc práce měl střídající brankář Polach, který odolával nájezdům Líšně až do poslední minuty. To ho hostující záložník propálil z téměř nulového úhlu.

Šok ale připravila mladíkům MSK Líšeň v nastavené čase. Prakticky z poslední akce zápasu se dostal balon do šestnáctky k volnému hráči, který z otočky dokonal obrat a zajistil brněnskému týmu vítězství 3:2. Nutno ale dodat, že Břeclavané dohrávali poslední minuty v deseti, když se zranil Polášek a už nebylo koho vystřídat.

„Je škoda, že kluci nezvládli ten závěr, tam byly obrovské chyby. Dostat za dvě minuty dvě branky, to je špatné. Přitom jsme mohli udržet výhru 2:1, bylo by to pro ty mladé kluky motivační," dodal Valachovič.

V neděli pojedou fotbalisté MSK do Sedlece, kde se na přírodní trávě utkají s vedoucím celkem ČFL z Kunic. Zápas tam začíná ve 14 hodin.

MSK Břeclav – SK Líšeň 2:3 (1:0)

Branky MSK: 20. Cupák, 59. Baruch

Diváků: 50

Sestava Břeclavi: Fibingr – Dobšíček, Slunský, Vintrlík, Šenk – Carvalho, Cupák, Levčík, Kleiber – Pospiš.

Střídali: Polach, Baruch, Wagner Silva, Polášek, Jurčík a Netopilík