„Je to sportovní výzva, navíc je to dobře pro Brno, když dva mančafty spadly z divize," těšil se na třetí nejvyšší soutěž líšeňský kapitán Rudolf Čampa.

Na tréninku bude zkušený zadák nově poslouchat pokyny kouče Mazury. „Těším se. Budu trénovat v Brně, navíc i kluky ze Zbrojovky," připomněl mistr ligy z roku 1978, který naposledy vedl Karvinou.

Mazura má prohloubit vzájemnou spolupráci obou klubů. „Bude náš trenér, smlouvu bude mít ve Zbrojovce, kde bude mít na starost také dohled nad hráči na hostováních," vysvětlil sportovní ředitel Zbrojovky Zdeněk Kudela.

Mazura se má fotbalistům, kteří budou Líšni vypomáhat, věnovat i mimo jejich „třetiligové" angažmá. „Bude dotrénovávat i mimo tréninky Líšně, která má pracující hráče. Je to záruka, že se trénovanost fotbalistů Zbrojovky nesníží," doplnil Kudela.

Výpomoc hráčů prvoligového celku si pochvalují i kmenoví fotbalisté Líšně, která disponuje úzkým kádrem a někteří hráči musejí nastupovat za A i B mužstvo. „Kluci jsou pro nás přínos, je dobře, že k nám chodí pořád podobná parta. Jsou i jinak trénovaní, je to znát," pochválil spoluhráče Čampa.

Sběr zkušeností

Třetí liga vyhovuje mladším fotbalistům Zbrojovky i při mnohdy obtížném přechodu z dorostenecké do mužské kategorie. „Je optimální, stejně jako divize. Mají možnost se otrkat. Je tam už i tlak na výsledek, hrají pod stresem. V juniorské soutěži hrají někdy v obraně lehkovážněji," připomněl Mazura.

V minulé sezoně pomáhali Líšni například brankáři Veselý a Zádrapa, obránci Sus se Zezulou, záložníci Duda, Hanuš, Krška či útočníci Krejčíř a Ullman.

Zatím není jisté, zda si ve třetí lize zahrají i vedle zkušeného středopolaře Richarda Dostálka, který se stal asistentem trenéra Václava Kotala u prvoligové Zbrojovky. „Přeju si, aby pokračoval. Devětatřicet není nic, já jsem hrál do dvaačtyřiceti," mávl rukou nad záložníkovým věkem Mazura.

Setrvání bývalého českého reprezentanta v líšeňském týmu si přejí také jeho spoluhráči. „Asi ho čeká hodně práce ve Zbrojovce, ale budeme rádi, když si s námi třetí ligu zahraje. Je to pořád pan fotbalista, ve středu zálohy je hodně platný. Mladí se od něj můžou učit už jen jeho bojovnost," chválil Čampa ostříleného veterána s pěti starty za národní tým.