Jako by poslední podzimní duel okopíroval celou první polovinu soutěže. Fotbalová Líšeň držela v neděli s vedoucím Uničovem krok hodinu hry, poté se však sesypala a padla 0:4. I start sezony pro Líšeňské nevypadal zle, jenže postupně upadli do hluboké deprese.

Zvítězili naposledy na začátku září a se sedmi body patří brněnskému týmu beznadějně poslední příčka tabulky Moravskoslezské fotbalové ligy. „Duel s Uničovem náš podzim přesně charakterizoval. Až snad na zápas s béčkem Sigmy jsme s každým hráli vyrovnanou partii. Bohužel jsme ztráceli klíčové momenty a navíc jsme stříleli málo gólů," posteskl si líšeňský útočník Jindřich Stehlík.

Právě střelecká impotence je asi největší problém. Čtrnáct branek v šestnácti duelech je málo. „Šance jsme si vypracovávali, jenže jsme je neproměňovali. Bohužel třeba zrovna mě střelecká forma na podzim míjela," hlesl dvougólový Stehlík, který platí za vyhlášeného kanonýra.

Právě on a další forvard s prvoligovými zkušenostmi Denis Frimmel před sezonou celek z Brna posílili a všichni si od nich dost slibovali. Frimmel nezklamal, dal sedm gólů, ostatní se však nepřidali. „Nemůžeme svádět vinu na jednotlivé hráče. Nefungovala týmová chemie. Podzim je jedna velká ostuda a kdekomu můžeme vykládat, že naše hra nebyla tak špatná. Na to se nehraje," povídal rázně sekretář klubu Cyril Malý.

Líšeň zvítězila naposledy na začátku září a od té doby pobrala jen dva body za dvě remízy. „Postupně jsme se propadali do bahna víc a víc. Pokaždé jsme si před zápasem říkali, že už teď i kvůli trenérovi musíme vyhrát, bohužel to bylo k ničemu," krčil Stehlík rameny.

V loňské sezoně se Líšeň zachraňovala až do posledních kol, letos se dá čekat ještě tužší boj o setrvání ve třetí nejvyšší soutěži. „Pokud z druhé ligy sestoupí dva moravské celky, od nás půjdou dolů tři týmy. Už teď ztrácíme na třinácté místo devět bodů. Jestli týmy v těchto místech nahrají opět kolem patnácti bodů, my musíme získat bodů pětadvacet. To je ve čtrnácti utkáních opravdu velké sousto. Nic však nevzdáváme, pro záchranu uděláme maximum," vyhlásil Malý.

Otázku představuje, v jakém složení Líšeň na jaře zabojuje o udržení soutěže. „Na setkání výboru už jsme situaci několikrát probírali. Přes zimu je třeba zkvalitnit kádr jak na hráčských, tak trenérských pozicích," dodal sekretář.

UNIČOV – LÍŠEŇ 4:0

Poločas: 1:0. Branky: 27. T. Vasiljev, 58. Vejvoda, 59. Jeřábek, 81. Juřátek z pen. Rozhodčí: Ogrodník – Dohnálek, Gasnárek. ŽK: Dostál – Matoušek, Hanuš. Diváků: 180.