Se spoluhráči se koncentruje na vstup do sezony. Minulý rok totiž na podzim Líšeň získala pouhých sedm bodů a zachránila se až po rapidním jarním zlepšení s přídavkem 28 bodů. „Domácí velice dobře doplnili mužstvo o zkušené fotbalisty. Čeká nás velice kvalitní soupeř. U nás také došlo k mnoha změnám. Oproti jarní sestavě chybí zhruba pět hráčů ze základu. Do Hulína ale nejedeme jako poražení,“ burcuje Miloslav Machálek, kouč dvanáctého celku uplynulého ročníku.

Líšeňský kádr opustil například trenérův syn, útočník Tomáš Machálek, zkušený bek Miroslav Král zamířil do Švýcarska a záložník Patrik Demeter se vrátil po konci hostování do Jihlavy. Brňany však stejně jako Hulín posílil hráč s prvoligovými starty. „David Pašek už nastoupí, vše je dojednané,“ potvrzuje předseda klubu Karel Hladiš.

Bývalý záložník Zbrojovky se vrací do mateřského klubu po neúspěšném angažmá v kyperské Karmiotisse. „Zatím to u něj po fyzické stránce není na celý zápas, ale zvážíme jeho využití. Je zkušený hráč a hlavně Líšeňák,“ těší Machálka.

Soupeř z kroměřížského okresu se opře především o záložní řadu. Vyskočil přišel z druholigového Frýdku-Místku, Motal ze stejné soutěže ze Znojma. „Oba je znám, stejně jako celé mužstvo, protože jsem ho dřív trénoval a většina kluků tam zůstala. Jdeme do utkání bez nějakého sledování soupeře. Pro mě je především důležité, co hraje moje mužstvo,“ povídá stratég, který výrazně změnil herní projev Líšně.

Nyní hledá nové složení základní jedenáctky. „Trenér je takový tajemný. Nikdy netušíme, kdo nastoupí. Dává příležitost hráčům s nejlepší aktuální formou. V přípravě vyzkoušel několik variant, máme tady zdravou konkurenci a kvalitní tým,“ dodává Čampa.

V utkání mezi Hulínem a Líšní se představí nové posily a bývalí prvoligisté:HULÍN
Martin Vyskočil (34 let) – V první lize odehrál podhrotový záložník za Olomouc a Zlín 153 utkání, v nichž vstřelil 12 gólů. Se Žilinou slavil slovenský titul. Hulín posílil z druholigového Frýdku-Místku.
Lukáš Motal (27) – Defenzivní štít ještě v minulé sezoně oblékal dres druholigového Znojma, dal za něj v 27 duelech 5 branek. V lize si zahrál za Zlín.
LÍŠEŇ
David Pašek (27) – Krajní záložník ve Zbrojovce nastoupil ke stovce prvoligových duelů, devětkrát skóroval. Na jaře hrál v kyperské Karmiotisse.