Výsledek mohl být pro outsidera utkání ještě krutější, Sparta kromě patnácti přesných zásahů několikrát trefila brankovou konstrukci. „Od utkání už mi pár lidí volalo a ptalo se, co se stalo. Nám duel sedl, naopak soupeř se dost trápí a ani neměl hráče. Rozhodně to nikomu nepřeju a Vojkovic mi bylo líto. Nikdo nechce být v takové situaci,“ prohlásil trenér brněnské Sparty Radek Šťourač.

Vojkovice jsou v tomto ročníku na příděly zvyklé. V průměru obdrží pět branek na zápas, víkendový debakl je přesto unikátní. Na hřiště Sparty přijel outsider soutěže pouze ve dvanácti lidech, skoro polovina hráčů měla dvacet let a míň. „Když to řeknu blbě, na zápas odjel, kdo měl ruce a nohy. Máme devět zraněných hráčů. Kluci, kteří měli hrát krajský přebor, jsou na marodce. A proti našlapaným soupeřům se tak hrát nedá,“ komentoval situaci předseda vojkovického klubu Petr Klučka.

Zatímco Vojkovice sotva sestavily základní jedenáctku, Sparta do utkání vstoupila s oběma produktivními forvardy. Sedmi brankami se na výhře podílel útočník Ondřej Přichystal, který se kanonádou přihlásil do boje o čelo tabulky střelců krajského přeboru. Na vedoucího Radima Zárubu teď ztrácí pouhé dva zásahy.

Přichystalův kumpán Petr Loprais se v rekordním klání prosadil čtyřikrát. „Ne vždy máme oba tyto útočníky k dispozici a teď se to tak zrovna sešlo. Ondra před zápasem říkal, že si věří na hattrick. Ten vstřelil už v prvním poločase. Aby hráč dal sedm gólů, to jsem ještě nezažil. Klukům jsem neříkal, ať přibrzdí. Nechal jsem je hrát,“ uzavřel lodivod Sparty.

Sparta Brno - Vojkovice 15:1 (9:0)
Poločas: 9:0. Branky: 8. a 17. Mičko, 10., 15.,28., 67. Loprais, 20., 22., 34., 66., 77., 78., 81. Přichystal, 38. Loup, 87. Michalec – 73. Poláček