Po čtyřech kolech předminulé sezony měli Brňané ještě o dva body méně a patřila jim devátá příčka, ovšem ani pátá pozice jednomu z favoritů postupu nesluší. „Věřím, že si to nějak přebereme, protože první zápasy byly fakt katastrofální z naší strany. Musíme začít každý sám u sebe a do dalšího utkání jít na krev. Víme, že druhá liga je náročná, ale Brno má jednoznačný cíl, tím je postup. Musíme se vzpamatovat a začít vyhrávat,“ nabádal brněnský kapitán Lukáš Magera.

Zbrojovka se souží překvapivě v domácích utkáních, přitom na jaře na stadionu v Srbské ulici ztratila jen dva body ze remízu s Ústím nad Labem. V baráži pak hrála nerozhodně s Příbramí.

Jenže v novém ročníku nejprve doma remizovala 1:1 s Pardubicemi a v pátek si po výsledku 2:2 rozdělila body opět s Ústím nad Labem. Na vedoucí Jihlavu ztrácí čtyři body. „Spokojený nejsem, na druhou stranu hráčům nemůžu vytknout, že nepracují. Duel odjezdí, odmakají, ale pořád chybí klid. Musíme bojovat. Klukům věřím, takže by měli i sami v sebe věřit. Nic víc, nic míň,“ burcoval brněnský kouč Pavel Šustr.

Přitom duel se Severočechy jeho svěřenci obrátili a devět minut před koncem se dostali po brance Magery do vedení. Jenže přišel penaltový zákrok Juraje Kotuly a hosté srovnali. „Bohužel na hřišti nejsem, ale hráči do toho mají jít daleko víc, víc a ještě víc. Musí se naučit, že každý zápas je boj. Nikdo nám nedá nic zadarmo. Fyzicky se mi přitom zdálo, že jsme na tom byli nejlíp z úvodních čtyř kol,“ nechápal další domácí ztrátu trenér.

Přestože brněnskému celku ordinuje agresivní, běhavý a kombinační fotbal, v některých momentech utkání přechod do ofenzivy trval příliš dlouho. „V určitých fázích hry se mi zdálo, že hlavně záložníci jsou pomalu nahoře. Možná je to o pohybu, protože potřebujeme být rychle vepředu, záložníci musí podporovat útok a stopeři to musí vytáhnout, abychom získávali odražené míče,“ poznamenal Šustr.

Pro větší kreativitu mužstvo před týdnem posílil líšeňský kapitán David Krška. „Tlak je samozřejmě velký, ale člověk se s ním musí vypořádat, je to jenom fotbal. Vytváří ho fanoušci, klub a je potřeba. Kdyby někdo nebyl kvalitní, ve Zbrojovce není. Věřím, že se z toho oklepeme,“ doufal Krška.

O napravení pošramoceného sebevědomí se brněnští fotbalisté pokusí ve středu v prvním kole Mol Cupu, v němž od pěti hodin odpoledne nastoupí na hřišti divizního HFK Olomouc. „Chceme vyhrát. Nic jiného neexistuje. Možná někteří hráči dostanou příležitost, aby ukázali, že patří do základní sestavy,“ sdělil brněnský kouč.

Úvod sezony
2018/2019
Zbrojovka – Jihlava 1:3
Vlašim – Zbrojovka 2:2
Zbrojovka – Chrudim 3:0
Žižkov – Zbrojovka 3:2
Umístění po 4. kole:
9. místo, 4 body
2019/2020
Vlašim – Zbrojovka 2:2
Zbrojovka – Pardubice 1:1
Sokolov – Zbrojovka 0:2
Zbrojovka – Ústí nad Lab. 2:2
Umístění po 4. kole:
5. místo, 6 bodů