„Boxovali jsme a zkusili si i kopání. Bylo to docela náročné, ale dobré zpestření týdne," líčí brněnský záložník Milan Lutonský.

Máte vztah k bojovým sportům?

Nesleduji je. Když zápasil v kleci bývalý fotbalista Slepička, podíval jsme se na video, ale nezajímám se o to. Bavilo mě, co jsme dělali, navíc jsme tam strávili čas jako kolektiv.

Změřili jste se spoluhráči síly proti sobě v ringu?

Bouchali jsme jen do pytle a na lapy, jako do gólmanského betonu. Proti sobě ne, kdyby se někomu něco stalo, nebude to dobré.

Lze si takový boj přenést na hřiště?

Možná zarputilost, ale trenér Dostálek nám říkal, ať nic nepoužíváme v zápasech, protože bychom dostali červenou kartu. (úsměv) Bavili jsme se, dobré zpestření, jiná zátěž než fotbalová. Když jsme to dělali, jak Tomáš Hron počítal, bylo to dost namáhavé.

Sbírka pro Aničku
Fotbalový klub Zbrojovka Brno podporuje veřejnou sbírku na pomoc Aničce Králové. Dívka narozená 
v roce 2014 trpí vzácnou vrozenou vadou ruky – radiální aplazií. Jedná se o tělesné postižení vzniklé chybějící vřetenní kostí. Sbírka shromažďuje peníze na léčbu a jedinečnou operaci v USA. Záštitu nad pomocí klubu převzal Petr Švancara. Pro sbírku je určený transparentní účet 2500907126/2010.

V neděli večer vás čeká souboj na hřišti mistrovské Plzně. S jakým jedete plánem?

Cíl máme pokaždé stejný, zápas vyhrát, ale bodů máme bohužel málo. V Plzni to bude těžší, odtamtud se body moc nevozí. Naposledy jsme tam uhráli aspoň remízu tři roky zpátky. Věřím, že tam můžeme odehrát dobrý zápas jako v Mladé Boleslavi, se Spartou nebo 
v Jablonci, kde jsme body získali, i když se s nimi moc nepočítalo. Jedeme tam 
s hlavou nahoru.

Zbrojovku sráží laciné branky, třeba ze standardních situací. Čím to je?

Máme i smůlu, že někdo stojí jinde a potřeboval by o kousek blíž, aby balon letěl spíš k němu. Jsou to samozřejmě individuální chyby, které nás sráží, ale důvod nedokážu říct. Štve nás to všechny.

Obráncům se některá utkání nevydařila, vám třeba duel se Slavií, kdy jste se připletl ke třem obdrženým brankám, ale trenér vás v sestavě podržel. Jak to vnímáte?

Obranu jsem pravidelně 
v dospělém fotbalu nikdy nehrál, vždycky jsem byl záložník. Před sezonou jsem však věděl, že levou obranu budu hrát, a mrzí mě, že dostáváme tolik gólů. Zápas se Slavií nebyl z mé strany povedený, ale hned jsme hráli v Boleslavi a ani jsem na to nemyslel. Pak už jsem snad kromě chyby ve Zlíně jinou neudělal. Doufám, že jsem úplně nepropadl. Dost gólů dáváme hlavně díky Míšovi Škodovi, ale taky dostáváme. Obraně musíme pomoct, aby to mělo efekt.