V letadle neseděli talentovaný levý obránce Ondřej Vintr, který se zranil, a slovenský útočník Tomáš Brigant, jenž míří na hostování do slovenské Senice. „Pro Tomáše je aktuálně priorita, aby byl v co největším herním zatížení, neboť jej čeká boj o šampionát jedenadvacítek," upřesnil trenér.

Zbrojovka se zaměří na ladění technických a taktických částí hry. „Věci z tréninků a zápasů se budou blížit tomu, s čím chceme nastoupit v Teplicích, součást této pasáže budou standardní situace. Skládáme skoro novou obrannou čtveřici, máme i některé ofenzivnější hráče navíc, takže je na čem pracovat," podotkl Habanec.

Zapracovat chce také na rozestavení, aby se brněnský celek ze systému 4–2–3–1 posunul na 4–3–3. „To je základ klubové koncepce, z hlediska hráčské typologie a vinou zranění to šlo na podzim jen několikrát. Mám pocit, že mužstvo má fotbalovější tvář, i noví hráči zapadli. Majitel nám splnil, co nám na očích viděl. Příchodům věnoval hodně práce, kterou musíme zúročit," uvedl brněnský kouč.

V zimě do Brna přišli obránci Tomáš Jablonský s Petrem Pavlíkem a nigerijský záložník Musefiu Ashiru. Trenér pro jaro počítá také s útočníkem Michalem Škodou, o něhož se zajímaly například německé Aue nebo belgický Gent. „Nechci to prozrazovat, ale nějaké kluby tam pořád jsou a řeší se to," poznamenal Škoda.

Čtěte také: Pořád můžu odejít i zůstat, říká brněnský útočník Škoda

Zbrojovka se v Turecku utká se čtvrtým týmem ruské Premier Ligy Terekem Groznyj, poté s druhým celkem druhé nejvyšší ruské soutěže Tosnem a generálka je čeká s moldavským účastníkem evropských pohárů Sheriffem Tiraspol. „Musíme už v zápasech dbát i na výsledek, abychom měli zdravé sebevědomí, přestože máme velice nadstandardní soupeře," pravil Habanec.

Na soustředění zamířil také bývalý reprezentant Jan Polák, kterého v lednu trápila bolavá záda. „Trošku se to zlepšilo a poslední dva dny jsem trénoval naplno. Všechno vypadá dobře, takže doufám, že v Turecku na normální trávě a v lepších klimatických podmínkách to půjde," řekl Polák.

Brněnský kouč jej vyzkouší v záložní řadě vedle uzdraveného špílmachra Pavla Zavadila. „Ale nebude to dogma. U jednoho dvou postů jsou ještě hráči na hraně, jinak se mi už sestava rýsuje," doplnil Habanec.

Zápasy v Turecku

Sobota 4. února, 17.30: Zbrojovka Brno – Terek Groznyj (Rusko)

Úterý 7. února: FC Tosno (Rusko) – Zbrojovka Brno

Pátek 10. února: Zbrojovka Brno – Sheriff Tiraspol (Moldavsko)