Důvod? Skvělá parta i početný zástup fanoušků, který Zmije podporuje. Za tým okolo kapitánky Maggie Martinové nastupují hráčky nejrůznějších národností od Spojených států amerických přes Brazílii, Portugalsko, Itálii, Česko i Slovensko až po Namibii.

Všechny poctivě trénují a vytváří fungující kolektiv, což přineslo progres už během prvního ročníku. „První část minulé sezony jsme byly rády, že vůbec hrajeme. Přes zimu jsme ale pořádně potrénovaly a myslím si, že v jarní části bylo vidět velké zlepšení. Přineslo nám i první vítězství,“ vrátila se kapitánka družstva k minulému ročníku. V tom aktuálním mají Vipers cíle vyšší. „Už nebudeme hrát jen pro zábavu, chceme i více vítězit,“ řekla Martinová a pomoci tomu mají i nové posily.

Tomáš Jelínek (u míče) z BKMK Brno v osmifinále Ligy mistrů.
BKMK Brno i Ostravský Zábřeh došly v Lize mistrů do osmifinále

Ale zpátky k fanouškům. Těch chodí na zápasy Vipers desítky a tým ženou jak hlasivkami, tak i transparenty. Nechybělo ani pyro, zkrátka atmosféra, kterou jim mohou ostatní celky malého fotbalu závidět. „Fanoušky máme nejlepší a nejvěrnější. Rozhodně je nebereme jako samozřejmost. To oni zvyšují naši motivaci po vítězství, protože se nikdy nechceme vrátit na tribunu s prohrou. I to se ale někdy stává,“ vyznala se Maggie Martinová.

S týmem i nadšeně podporujícími diváky už stihli oslavit první vítězství aktuálního ročníku. Utkání prvního kola proti celku Royal Flush rozhodla jedinou trefou Kai Pattersonová a za Lužánkami tak bylo jak jinak než pořádně veselo. „Jsem velmi potěšená. Ušly jsme dlouhou cestu a toto je výsledek. Cítím se skvěle,“ zhodnotila s úsměvem další z hráček Zayda Wilsonová.

MARTIN CHROUST