Přitom do zimní přípravy nastoupil s chutí, po čtyřměsíční pauze zaviněné natrženým předním zkříženým vazem chtěl zpátky do ligy. Jenže elán z něj vyprchal. „Má velký potenciál, který nenaplňuje. Připravený je dobře, na tréninku si přidává, pracuje na sobě, ale ne pro kolektiv. Šetří se, nejde do soubojů. Problém bude v hlavě, nejspíš už se před rokem viděl jinde," uvažuje sportovní ředitel Zbrojovky Zdeněk Kudela.

Na jeho přístup v zápasech za líšeňskou farmu se hrnula kritika. „Chtěli jsme ho nechat rozehrát, ale hodnocení jeho výkonu od kouče Mazury bylo špatné. Když nemá nasazení tam, kdo zaručí, že ho bude mít v lize," táže se Kotal.

Traoré v Tišnově
Vyzkoušel si zimní přípravu opět v brněnském dresu, když trénoval s juniorkou Zbrojovky. Na jarní část sezony se však guinejský útočník Mohamed Traoré vrací do Tišnova, kde hrál I. B třídu už na podzim. Fotbalista, který v srpnu 2013 zkolaboval kvůli poranění srdeční tepně, se dalším testům podrobí 2. dubna.

Markoviče nasadil na posledních devatenáct minut jarní domácí premiéry s pražskou Duklou, ale o místo si srbský forvard neřekl. „Na tréninku pracuje s míčem dobře, musí to však odevzdat v zápase. Tam se většinu času hraje bez balonu a má obrovské nedostatky v aktivitě v soubojích. Když bude pracovat, do mužstva se dostane, ale v naší situaci nemůžeme riskovat," říká brněnský kouč.

Vedení Zbrojovky na podzim prodloužilo s Markovičem smlouvu do 30. června, ale po jejím konci už se patrně v Brně neobjeví. „Nechci říkat, že jeho dny jsou sečteny, ale vyřadil se sám svým přístupem. Ustrnul, nedává vše týmu. Když ho nezmění, nevrátí se. Pořád je právoplatný člen týmu. Záleží na něm, zda naplní předpoklady a řekne si o šanci," podotýká Kudela.

Pětadvacetiletý útočník nechce svou situaci komentovat. „Zatím se nebudu vyjadřovat," omluvil se Markovič na dotaz Deníku Rovnost.

V dresu Zbrojovky zatím nastoupil k 38 utkáním a skóroval osmkrát. „Jeho pořizovací cena byla na současné poměry klubu docela nadstandardní. Má o něco lepší plat než ostatní, což nemůžeme přehlížet. Za to od něj čekáme nadprůměrnou práci. Teď Míra nehraje, smlouva mu skončí, žádná nabídka nebude a nezhodnotíme, co jsme do něj vložili," sděluje Kudela.

Klub zatím zájem o Markovičovy služby neregistruje. „Nechci spekulovat nad tím, zda jeho přístup souvisí s končící smlouvou. Nikdo snad nechce dva měsíce stát," dodává Kotal, jehož svěřenci se v sobotu od dvou hodin představí v Teplicích.