„Je hodně velké teplo a se dvěma tréninky denně bych to nezvládl," vysvětluje Bosňan Avdič.Senegalec Fall ihned doplňuje, že se tím islámu neprotiví. „Pán praví, že se postit nemusíš, když děláš těžkou práci, odpustí nám," povídá záložník, který do Brna přišel před třemi lety ze slovenské Brezové pod Bradlom. „Tam jsem půst jako dorostenec dodržoval naposledy, neměli jsme tak těžké tréninky. Když jsme teď měli volno, snažil jsem se postit," dodává Fall.

To obránce Avdič nezkoušel. „Buď se postit celé dny, nebo vůbec, nejde to dělat napůl. Když jsem při jiných angažmá neměl dva těžké tréninky, šlo to, ale ve Zbrojovce a v takovém vedru ne. Je to riziko, fotbalista potřebuje pít," objasňuje Avdič, jehož na deset dní vyřadí opětovné zranění pravého kotníku.

Přiznává, že jej porušování ramadánu trápí. „Nedodržuji stoprocentně všechny zásady islámu, ale v Alláha věřím a myslím, že mě potrestá. Je to moje chyba, že se nepostím, ale rodičům to raději neříkám," pousměje se dvacetiletý Avdič. „Snažím se aspoň chovat slušně, nepiju alkohol. Postit se můžu i jiný měsíc v roce, nebo se o to pokusím příští ramadán," sděluje.

Muslimové mají také v tomto měsíci přečíst celou svatou knihu islámu korán. „Je hodně těžké si jeho části zapamatovat. Četl jsem jej jako malý a vrátím se k němu, až budu starší," poznamenává Avdič.

To Fall s četbou koránu problém nemá. „Nemusím ho číst, odmalička si jej pamatuju. Jsem dospělý a je na každém, zda víru dodržuje. Já se snažím," popisuje jedenadvacetiletý středopolař, který bydlí s o rok mladším Guinejcem Traorém. „Modlíme se spolu pětkrát denně, to se musí. Ani nevíme, kde je v Brně mešita, ale doma máme koberce, takže se modlíme tam," doplňuje Senegalec Fall.

Avdič je za to obdivuje. „V dodržování víry jsou lepší než já," připouští Bosňan.