„Nebude to lehké,“ tušil před utkáním trenér Startu Libor Danihelka. „Jednak nám pro nemoci a zranění chybí šest hráčů, a pak trenéři našich soupeřů své fotbalisty proti nám nemusí motivovat. Každý se na nás chce vytáhnout, zvlášť to platí pro brněnské týmy,“ dodal.

Hráči Bohunic byli skutečně proti matně hrajícím domácím celý poločas výrazně lepší, jejich středová řada zásluhou Františka Schneidera a Ivana Lacka byla pánem na hřišti a Start od gólů zachránily jen dva skvělé zákroky brankáře Martina Matiáška.

Těsně před poločasem se však domácím povedla kombinace, kdy vyšachovali obranu Bohunic a Vlastimil Ryšavý zblízka vstřelil vedoucí branku. Po přestávce se přece jen hra domácích zlepšila, zápas však vlivem množství faulů, strkanic a šarvátek s osmi žlutými kartami ztratil v houstnoucím dešti plynulost.

V 58. minutě po druhé žluté kartě musel ze hřiště domácí David Cupák a převahu jednoho hráče hosté dokázali využít. Střídající Jan Pavlík se po pravé straně šikovně uvolnil a jeho přesnou přihrávku střelou k tyči zúročil Lacko.

To už byl na hřišti i z Dubaje opálený Petr Švancara, který se zapojil do boje proti svým nedávným spoluhráčům. Novým týmovým parťákům ze Startu připravil dvě nadějné šance, které ovšem zůstaly nevyužity.

V nervózním závěru se už ani jeden z celků nedokázal střelecky prosadit. „Představovali jsme si, že po čtyřech jarních kolech budeme mít víc než jen dva body. Naše výkony jsou slušné, i tentokrát jsme však prokázali, že se trápíme v koncovce,“ bilancoval střetnutí trenér bohunického Tatranu Stanislav Píšek.

Jeho protějšek Danihelka litoval sobotního výkonu svých svěřenců. „Chyběly nám rychlostní typy hráčů, navíc druhý poločas ovlivnila červená karta. Vzhledem k našemu postavení v tabulce jde o bodovou ztrátu, vzhledem k vývoji zápasu je však bod ziskem,“ povzdechl si Danihelka.

Jeho týmu ke všemu dává sbohem dosavadní kapitán Tomáš Mica, který odlétá pracovně na Maltu.

Start Brno - Tatran Bohunice 1:1 (1:0)
Branky: 44. Ryšavý 78. Lacko. Rozhodčí: Chabiča Kocman, Knecht. ŽK: Matiášek, Cupák, P. Musil, Matyska, Košík D. Musil, Král, Sedlák. 2 ŽK = ČK: Cupák. Počet diváků: 145.

ZDENĚK STANĚK