Aktuálně třináctý tým FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY se vrací do Brna znovu po čtyřech dnech, v sobotu hráči Karviné na Srbské vybojovali první body v novém ročníku po vítězství 3:1 ve slezském derby nad Opavou, která v Brně našla azyl. „Může to být pro nás největší životní zážitek. Kdo ví, kdy a jestli si budeme mít možnost zahrát proti týmu z první ligy,“ zmínil kapitán Líšně David Krška.

Biatlonista Ondřej Hošek
Biatlonista Ondřej Hošek o letním šampionátu: Kolečkové lyže jsou specifické


ZDRAVÝ RESPEKT


Do utkání půjde společně se svými spoluhráči s respektem. „Nechceme udělat ostudu, přece jenom hrajeme o dvě soutěže níž. Hlavní je nedostat příděl. Můžeme ale překvapit,“ usmívá se čtyřiadvacetiletý hráč. Inspirací může být současnému týmu jedenáct let starý počin, kdy Líšeň z poháru senzačně vyřadila pražskou Slavii. „Pořád se o tom v poslední době mluví. Vytahují to ale hlavně pamětníci, kteří zápas zažili,“ podotkl Krška.

Jihomoravské týmy v MOL CupuStředa 29. 8.
17.00 Líšeň – Karviná
17.00 Slavičín – Znojmo
Úterý 4. 9.
16.30 Vyškov – Vítkovice
Středa 5 .9.
17.00 Rosice – Zbrojovka


V pohárovém utkání Líšeňští budou chtít navázat na povedený vstup do sezony, v dosavadních čtyřech duelech Moravskoslezské ligy ještě neprohráli, v poháru si navíc vyšlápli na druholigový Prostějov. „Daří se nám, ale Karviná o víkendu poprvé vyhrála, takže uvidíme, s čím k nám přijedou. Nijak speciálně se nepřipravujeme, ale těšíme se,“ doplnil čtyřiadvacetiletý středopolař.

Karvinou dnes čeká vstup do letošního ročníku českého poháru, v Líšni dá její trenér Roman Nádvorník prostor hráčům širšího kádru. „Jedeme postoupit do dalšího kola, ve středu dostanou šanci ti, kteří toho v lize zatím moc neodehráli,“ řekl Nádvorník pro klubový web. Návštěvníci pohárového duelu zaplatí za vstup sto korun, zlevněné vstupné vyjde o polovinu levněji.

Boj o postup do třetího kole ve středu čeká i další jihomoravský celek. Znojmo sehraje své druhé utkání v letošním ročníku MOL Cupu a znovu změří síly se soupeřem z divize E. Po Kozlovicích, které svěřenci trenéra Leoše Kalvody porazili minulý týden jasně 4:0, tentokrát nastoupí k duelu ve Slavičíně. „Jsou z Valašska, takže to bude složitější zápas než s Kozlovicemi, i když hrají stejnou soutěž. Proti Slavičínu jsem v minulosti v poháru například v roli trenéra Sigmy několikrát nastoupil a jde o nepříjemného soupeře. Jsou podle mě dravější a fotbalovější než předchozí tým, proti kterému jsme hráli,“ uvedl Kalvoda.


NASTOUPÍ NÁHRADNÍCI


V utkání dá prostor méně vytíženým hráčům, cíl v podobě postupu se ale podle něj nemění. „Uvidíme podle dnešního tréninku, koho nakonec nasadím. V každém případě chceme postoupit,“ prohlásil Kalvoda, jehož svěřenci o víkendu remizovali na hřišti Viktorie Žižkov. Duel ve Slavičíně začíná dnes v 17 hodin.

Další jihomoravské týmy, které postoupily do druhého kola, Zbrojovka, Rosice, Vyškov a Tasovice, sehrají své zápasy příští týden.

Volejbal KP Brno. Ilustrační foto
Nový tým volejbalový odhalil posily. I bývalé reprezentantky