Líšeň zamíří také na Vysočinu, konkrétně si zahraje na hřišti Nového Města na Moravě, jež ve druhém předkole vyhrálo v Kuřimi 2:1. Vyškov se představí na hřišti třetiligového Hodonína, který ve druhém předkole přehrál 4:2 Baťov.

Další zajímavé derby se příští středu odehraje v Lanžhotě. Na hřiště ambiciózního celku z divize přijede rival posledních let Start Brno, který si ale v uplynulém ročníku vykopal historický postup do třetí ligy. Start Brno si zajistil místenku v prvním kole po divoké výhře 5:3 v Tasovicích, Lanžhot vyhrál na hřišti Bzence 3:0.

Fotbalisté Zbrojovky (v červeném) porazili rezervu Sigmy Olomouc.
PODÍVEJTE SE: Zbrojovka otočila duel v Olomouci. Výhru trefil Potočný

Jeden zápas prvního kola MOL Cupu se odehraje i v Brně. Další třetiligový novic Bohunice, jenž se dostal do prvního kola po víkendové demolici 8:0 v Kostelci na Hané, doma vyzve pro změnu nováčka druhé ligy Kroměříž.

Třetiligové Rosice po výhře 3:0 v předkole se Skašticí zamíří na trávník Strání, které ve druhém předkole vyřadilo MSK Břeclav. Znojmo po triumfu 2:0 ve Staré Říši zamíří v prvním kole na trávník úřadujícího druhého celku divize D Žďáru nad Sázavou. 

Týmy z regionu ve 2. předkole MOL Cupu (28.-30. července):
Kostelec na Hané - Bohunice 0:8
Skaštice - Rosice 0:3
Nové Sady - Blansko 5:3
Tasovice - Start Brno 3:5
Stará Říše - Znojmo 0:2
Strání - MSK Břeclav 5:3
Kuřim - Vrchovina 1:2
Bzenec - Lanžhot 0:3
Baťov - Hodonín 2:4

Týmy z regionu v 1. kole MOL Cupu (9. srpna)
Vrchovina - Líšeň
Žďár nad Sázavou - Znojmo
Lanžhot - Start Brno
Hodonín - Vyškov
Strání - Rosice
Bohunice - Kroměříž
Ždírec nad Doubravou - Zbrojovka Brno