Moravskoslezská fotbalová liga už má v jarní části za sebou jedno odehrané kolo. Další přidá nejdříve v dubnu. Po jednání, které řídící komise svolala, se kluby jednohlasně neshodly, a tak nakonec orgán rozhodl sám.

HC Kometa Brno v modrém (Peter Mueller) proti HC Sparta Praha. Ilustrační foto
Přerušená extraliga: Hráče Komety čeká brutální tréninkový kemp, popisuje expert

Nařízení se z Jihomoravského kraje týká týmů Znojma, Vyškova, Blanska a Rosic. „Komise navrhla dvě možnosti pokračování. Buď podobně jako první a druhá liga v omezeném režimu se 100 účastníky, nebo odložení do konce března,“ řekl Nezval.

„Hlasování vyšlo zhruba půl na půl. Proto jsme nakonec rozhodli o odložení sami. Fotbal se má hrát pro fanoušky. K rozhodnutí nás k tomu i situace, kdy města klubům uzavírají stadiony. Soutěž by byla neregulérní. Termínů není mnoho, ale jsme připraveni hrát případně do konce června, pokud by to situace vyžadovala. Euro nás na rozdíl od ligy nelimituje,“ řekl Nezval.

Ilustrační fotografie.
Éra bez fanoušků. Kometa i Zbrojovka žijí v nejistotě, jinde sezonu dohrají

Divizní kluby se na návrhu komise na odložení dvou kol, která se měla hrát o víkendech 21. a 22. března a 28. a 29. března, shodly. V jejich případě je termínová situace snazší, protože účastníků soutěže je jen čtrnáct, oproti osmnácti v případě MSFL. „Zdraví všech je na prvním místě, navíc fotbal se má hrát pro fanoušky. Nikoho situace netěší, ale v současné chvíli to cítíme jako nezbytnost,“ řekl Josef Ondroušek, funkcionář divizních Nových Sadů.

Ilustrační foto.
Kometa vs. Sparta: nejen na ledě. Fanoušci Brna a Prahy se málem porvali v baru

„O dalším průběhu se bude jednat někdy na konci března podle aktuální situace. Ta je i v posledních dnech velmi proměnlivá. Soutěž je každopádně klubů a rozhodně budou přizvány ke spolurozhodování,“ dodal Nezval.

Mládežnické soutěže komise pozastavila do doby, než se děti opět vrátí do školních lavic, tedy než pominou opatření, která stanovila Bezpečnostní rada státu.

Ilustrační foto
Slavia kvůli koronaviru odmítla přijet do Brna, Žabiny zvítězily kontumačně

Co bude s krajskými a okresními soutěžemi se rozhodne pravděpodobně v následujících dnech. První jarní kola většiny z nich jsou naplánována na 21. a 22. března.