Původně měli obě tréninkové jednotky, pondělní i úterní, absolvovat na stadionu Moravské Slavie ve Vojtově ulici, nevyhovoval jim ale stav hřiště a tak po pondělním hledali alternativu. „Nebyli spokojeni s povrchem. Samozřejmě chápou, že je to dané počasím a obdobím, ale museli jsme hledat náhradní řešení,“ řekl jeden z mužů zajišťujících pobyt Faeřanů v České republice, který si ale nepřál být jmenován.

Úterní trénink si tak reprezentace Faerských ostrovů vedená švédským trenérem Hakanem Ericsonem odbyla na hřišti v Kohoutovicích ve Voříškově ulici. „Hledali jsme náhradní řešení ještě v pondělí večer a rozhodli se pro Kohoutovice. Tam už bylo vše v pořádku,“ uvedl zdroj blízký faerské reprezentaci.

Zbrojovka Brno (v červeném Michal Ševčík) vs. Sigma Olomouc.
Zbrojovka má šanci vylepšit závěr podzimu v Teplicích, hraje osmifinále poháru

Oba tréninky přitom byly případným zvědavcům uzavřené. „Všechny tréninky tak mají nastavené, jde o standardní požadavek,“ vysvětlil zdroj.

Středeční soupeř národního týmu je ubytovaný v hotelu Courtyard by Marriott Brno, do Olomouce vyrazí jen na samotné utkání. „Naše hřiště si původně vybrali asi právě proto, že to mají kousek z hotelu. Tak už tady trénovalo Fenerbahce Istanbul před zápasem Konferenční ligy se Slováckem nebo i Slovácko, když mělo problém s odletem do Švédska,“ řekl předseda Moravské Slavie Marcel Hejna.

Fařeané podle něj neměli žádné speciální požadavky. „Byly jen standardní jako třeba, abychom jim zajistili přenosné branky, patřičnou kabinu a podobně,“ podotkl Hejna. 

Ačkoliv jsou Faerské ostrovy fotbalovým trpaslíkem, ve svém zatím posledním utkání zaznamenali velký průlom, když na konci září v duelu Ligy národů skolili Turecko 2:1.