V druhé půli už se hostům skórovat nepodařilo. „Začátek jsme měli poměrně slušný, hráči plnili, co jsme si řekli, hlavně směrem dopředu. Pak nám došel dech. Scházel nápad a přesnější provedení. Nedokázali jsme si vytvořit nějakou větší šanci, to až ve druhé polovině. Soupeř dobře a zodpovědně bránil a my na něj recept hledali těžko,“ zhodnotil pohárový duel trenér Brna Pavel Šustr.

Několikrát naopak zahrozili také hráči Rosic, kteří se za svůj výkon rozhodně stydět nemusí. „Škoda, že jsme dostali slepené góly. Mohlo to vypadat jinak. Ve druhé půli jsme viděli, že s nimi můžeme hrát. Kombinačně na tom byla Zbrojovka dobře, ale kdybychom přestáli poločas, mohli jsme pomýšlet na prodloužení či nějaký šťastný gól,“ litoval brankař domácích Jan Zádrapa.

Utkání tak rozhodl již v třinácté minutě netradičně stoper Petr Pavlík, který se vydával do vápna soupeře častěji než jindy. „Ve většině případů jsou stopeři volní hráči. Tlačím je do toho, aby se balon nebáli vést a přečíslili soupeře ve vápně. Ať dávají góly, proč ne.,“ řekl Šustr.

Brno nedostalo ani branku, což se mu v sedmi kolech druhé nejvyšší soutěže povedlo pouze jednou. Bez obdržené branky pak brankář Dušan Melichárek odcházel už jen při předchozím pohárovém zápase s Žďárem nad Sázavou. „Splnili jsme tady povinnost a udrželi čisté konto, což se nám mockrát nepodařilo. Zápas ale mohl skončit větším rozdílem. Musíme být větší zabijáci, zachovat klid a proměňovat šance,“ vyhlásil Pavlík.

Utkání v Rosicích byl pro něj i celý tým teprve druhý zápas pod novým lodivodem Šustrem, jenž na lavičce nahradil Romana Pivarníka. „Je to zatím asi deset dní, takže si stále zvykáme. Trenér nám každý den říká, co po nás chce, a my se pokyny snažíme plnit. Zatím je ale brzo dělat nějaké závěry, stále se seznamujeme. Teď máme čas do dalšího utkání, abychom pochytili co nejvíc,“ uvedl brněnský stoper.

To potvrzuje i jeho nadřízený. „V zápase jsem viděl situace, které cíleně trénujeme. Pár se jich povedlo víc, pár míň. Stále jsme na začátku cesty a chvíli potrvá, než to hráči do sebe dostanou. Změnili jsme rozestavění, nyní hrajeme na tři útočníky, takže nám utkání rozhodně pomohlo. Neříkám, že jsou Rosice úplně jednoduchý soupeř, ale na to začít na něčem pracovat přišel zápas vhod,“ řekl kouč, který v systému s jedním středovým a dvěma křídelními forvardy hodlá pokračovat.

Souboj největšího celku v regionu s domácím týmem na tribuny přilákal víc fanoušků než obvykle. Zápas sledovalo patnáct set diváků. „Návštěva byla super, škoda že proti takovým soupeřům nehrajeme častěji. Musíme v Mol Cupu postupovat každý rok, ať sem lidí chodí. Z týmu Zbrojovky znám spoustu hráčů, takže to bylo takové netradiční. Ale na hřišti jsou všichni soupeři a my chceme vždy zvítězit,“ okomentoval sváteční zápas Zádrapa.

FC Slovan Rosice – FC Zbrojovka Brno 0:2 (0:2)

Branky: 13. Pavlík, 19. Zezula (vlastní)

FC Slovan Rosice: Zádrapa – Zezula, Praks (80. Moučka), Novák, Kugler, Černý, Malata (C) (32. Kršák), Selinger, Vítámvás, Šíp (73. Chyla), Trtílek.

FC Zbrojovka Brno: Melichárek – Sukup, Pavlík, Kryštůfek, Eismann – Bartolomeu (79. Štěpanovský), Bariš (71. Sedlák), Krejčí, Kříž, Lutonský (57. Jambor) – Magera (C)