Využijete znalost Sparty a přivedete mladé hráče, kteří se nevejdou do jejího kádru?
Nejen znalost Sparty, ale taky jiného prostředí. Není to o tom, že přicházím ze Sparty a chci sem primárně přivést hráče ze Sparty, které znám. Jde o nalezení vhodných typů, které trenér potřebuje, aby mohl hrát, co chce. Jestli budou ze Sparty nebo odjinud, ukáží následující týdny.

Pracujete s variantou přilákat z první ligy hráče z regionu nebo přímo z Brna, aby týmu pomohli?
Vidím, že klub chce pracovat s mládeží, má tady slušný potenciál v materiálu, který z ní vychází. Kostru týmu mají tvořit hráči se zkušenostmi a dnes už prokazatelnou kvalitou, a na ně lze citlivě nabalovat hráče z líhně. Není to úplně jednoduché, občas se dělají chyby, a budeme snažit, abychom to zvládli.

Tomáš Požár
Dvaačtyřicetiletý bývalý prvoligový fotbalista, který prošel pražskou Spartou, Teplicemi a Jabloncem, v odehrál nejvyšší soutěži 62 utkání. Jako funkcionář začínal v Bohemians Praha u mládeže, pak tři a půl roku vedl klub jako sportovní ředitel. V létě 2015 přešel do Sparty, kde krátce pracoval jako sportovní ředitel i hlavní trenér, naposledy vedl oddělení skautingu.

Kostra se dá složit z hráčů jižní Moravy?
Bavíme se o konkrétních jménech, ale je to předmět jednání. Pakliže nějací hráči mají příslušnost k tomuto regionu, považuji to za plus. Ale určitě nepůjde o zásadní element, proč hráče přivádět. To má být kvalita, potenciál stát se přínosem, ať už na hřišti i mimo něj.

Bývalý reprezentant Jan Polák uvažuje o konci kariéry. Bude pokračovat?
Vím, že měl zdravotní problémy. Komunikuje s majitelem a trenérem o budoucnosti, mám se připojit k debatám, ale neznám detaily.

Zůstanou pilíře týmu jako gólman Dušan Melichárek nebo stoper Petr Pavlík?
Takový je plán.

Jste zastánce zkoušení hráčů v přípravě?
Přiznám se, že formu zkoušek nevyhledávám. O fotbalistovi vypovídá, jak vypadá ten týden nebo čtrnáct dnů, kdy jí absolvuje, což nemusí odpovídat jeho standardu. Na druhou stranu pokud znalosti nebo informace nejsou, dokážu si představit, že můžeme v konkrétních případech jít i touhle cestou.

Říká se, že při hledání hráčů pro první ligu jsou ti kvalitní už rozebraní. Co na druhou ligou?
Tady bude trošku problém, protože pád do druhé ligy není příjemný. Tato soutěž dnes pro hráče, kteří mají určitou kvalitu, není úplně atraktivní. Uvidíme, jak na to zareagují fotbalisté, o které třeba budeme mít zájem.