Značný podíl na útlumu má marodka, která zasáhla především defenzivní linii. A právě z jejího vyprazdňování se fanoušci mohou těšit před sobotním duelem s olomouckou Sigmou. „Honza Trousil se vrátil k tréninku a může být připravený k utkání. To je pro nás pozitivní zpráva,“ oznámil na včerejší tiskové konferenci brněnský kouč Miroslav Beránek.

V duelu s Kladnem si čtyřiatřicetiletý kapitán zlomil žebro. S domněnkou, že jde jen o naraženinu, nastoupil do zápasu se Spartou, jenže nevydržel ani poločas. Lékaři mu předpovídali třítýdenní pauzu, která právě vypršela.

Ovšem jeho start není stoprocentní. „Uvidíme, jak to bude. Nějakým způsobem trénuju, šance vidím padesát na padesát. Nechal jsem si vyrobit speciální chránič, jen nevím, zda mi ho stihnou udělat,“ řekl opatrně Trousil.

Jisté ovšem je, že se v moravském derby představí nejzkušenější borec brněnského výběru Richard Dostálek. Ten v Příbrami pykal za vyloučení. „Chyběly nám hráči, kteří mužstvo vyburcují, proto jeho návrat vítáme,“ doplnil Beránek.

S přípravou začal stoper Jiří Huška, který měl natažené vazy v kotníku. „Má výpadek, ale už je fit. Jílek stále ještě netrénuje a Hodkovi sice sundali sádru, dostal ortézu, ještě týden však zůstane v klidovém režimu,“ přiblížil stav marodky kouč.

Včera si měl výsledky kontrolních testů vyslechnout obránce František Dřížďal, který s vyhřezlou ploténkou krční páteře vynechal zatím kompletní jaro. „Až v pátek ráno se dozvím, jak všechno vypadá. Lékaři chtějí mé výsledky probrat se specialistou neurologem. Nechám na nich, aby se rozhodli, co je pro mě dobré,“ řekl Deníku Rovnost krajní bek.

S Olomoucí se 1. FC Brno střetne na stadionu v Srbské ulici v sobotu od šesti hodin večer. Oba týmy nastoupí s černými páskami na rukávech a zápas zahájí minuta ticha jako uctění památky leteckého neštěstí u Smolenska.