Pociťujete rivalitu mezi hráči v boji o základní sestavu?

Jasně, ta je už od začátku přípravy, každý se rve o svůj flek a chce hrát. Každý zápas je svým způsobem nominační a všichni si říkáme o to, jestli máme na to být v základní sestavě, nebo ne.

Jak vidíte svou šanci?

Momentálně není úplně zdravotně v pořádku Honza Polák, nějaká šance tam teoreticky může být. Pokud budou všichni zdraví, asi to bude těžké, ale až zápasy ukážou, jak tým bude vypadat. Čeká nás těžké jaro a spousta fyzicky i psychicky náročných zápasů, potřebujeme odolné hráče. Doufám, že neodsedím celé jaro na lavici.

Dodalo vám sebedůvěru, že jste v kádru zůstal, když jste na podzim zasáhl jen do sedmi duelů, zatímco váš konkurent Matúš Lacko skončil?

Je pro mě určitě pozitivní, že Brno chce, abych zůstal. Udělám všechno pro to, abychom měli úspěšné jaro, zachránili se v pohodě a nemuseli se do posledního kola strachovat, zda budeme příští rok hrát ligu, nebo ne.

V přípravě jste počtvrté v řadě neprohráli, co říkáte na výkony týmu?

Myslím, že si držíme stabilní výkonnost, v žádném zápase jsme nevybouchli a trošku se začínáme sehrávat, zatím spokojenost.

V čem vidíte přínos nových brněnských hráčů Pavlíka, Jablonského či Ashira?

Kluci, co přišli dozadu, Tomáš Jablonský s Peťou Pavlíkem, jsou posily a dost nám pomůžou. U Musefia Ashira se těžko hodnotí, protože máme zimní přípravu a terény nejsou úplně ideální, ale parametry určitě má. Věřím, že ho využijeme a bude se mu dařit.

Velkou chuť do fotbalu prokazuje také uzdravený špílmachr Pavel Zavadil. Je jeho návrat znát?

Byl jsem minulý zápas u toho, když Zavoš nastoupil na dvacet minut a je strašně znát. Vidíme jeho chuť do zápasu a velkou fotbalovost. Jestli bude zdravý, určitě nám pomůže a můžeme ho brát jako další posilu.

Už se těšíte na soustředění do Turecka?

Jasně, letos je zima fakt ostrá, teploty byly až minus patnáct, to se netrénuje úplně ideálně. Taky je tam o něco miň než bývalo, měli jsme přes v Turecku přes dvacet stupňů, teď je tam kolem patnácti, ale pořád na trénování příjemná teplota.

Jak snášíte zápasy v mrazech?

Ani mi nevadí, v zápase to nějak nevnímám, pokud nejsou teploty minus patnáct, ale v tom jsme jenom trénovali. Spíš před utkáním se nám moc do zimy nechce, ale ve hře už to jde stranou. Když běháme, zima není.