V exhibičním zápase se Nedvěd a spol. postavili legendám FK Hodonín, společně pak podpořili úspěšný a fungující projekt Školky v pohybu. „Myšlenka vznikla od lidí z vedení hodonínského klubu, my jsme jenom přijeli pomoct a podpořit tamní fotbal a ukázat lidem, že se tady udělal kus práce. A v rámci možností rozdat trochu fotbalové radosti,“ říká s úsměvem Pavel Nedvěd.

Nejlepší fotbalista Evropy roku 2003 a vítěz Poháru vítězů pohárů je v pravidelném kontaktu s Mariánem Vasilkem, Zbyňkem Parmou nebo Karlem Komárkem. Tedy čelními představiteli jihomoravského klubu a známým podnikatelem, jehož firma MND dlouhodobě podporuje slovácký oddíl. „Je to fajn. Zatímco já sleduji výsledky Hodonína, oni zase fandí Juventusu. Je to příjemné,“ říká Nedvěd.

Rodák ze Skalné u Chebu má na Slovácku spoustu přátel. I proto na Moravu jezdí moc rád. „Je tady příjemná atmosféra, skvělí lidé. Člověk se tady cítí dobře,“ líčí legenda českého fotbalu.

Slušně zaplněné ochozy pobavila parádním gólem i dalšími nebezpečnými střelami. Nedvěd byl znovu ústřední postavou zápasu, který vicemistři Evropy z roku 1996 ovládli 5:4. Většina akcí šla přes něj, připravoval šance i sám několikrát zakončil. Jako jediný navíc obdržel žlutou kartu. „Už není tolik možností si zahrát nebo zatrénovat, což asi bylo i vidět. Fotbal si jdu zahrát tak jednou za čtrnáct dní. Snad se ale lidem zápas líbil,“ doufá Nedvěd.

Ten v Hodoníně rozdal spousty podpisů, vyfotit se s ním chtěl snad každý. Při nástupu zaslouženě sklidil největší aplaus, při příjezdu ho nezastavovali pouze děti, ale i jejich rodiče.

Sobotní duel byl hlavním bodem Nedvědova dvoudenního programu. Viceprezident Juventusu dorazil do Česka už v pátek. S kamarády a bývalými spoluhráči z reprezentace se sešel v Čejkovicích, před exhibičním zápasem v Hodoníně stihl golfovou partii ve Slavkově u Brna. Soupeři mu byli Rada, Šmicer nebo čtvrtý nejbohatší Čech, Karel Komárek.

Zatímco před slavnostním utkáním měl Nedvěd čas s přáteli posedět a popovídat, po zápase spěchal do Itálie, kam odletěl soukromým letadlem. Do Brna zamířil vrtulníkem přímo ze stadionu, v Tuřanech na něj čekal domluvený řidič. Nakonec všechno klaplo a druhý nejvlivnější muž italského velkoklubu seděl na tribuně a sledoval důležitý duel s Bolognou. „Bohužel jsem se nemohl v Hodoníně zdržet,“ lituje Nedvěd.

Cesta z Turína do Brna mu zabrala necelých sto minut. „Měli jsme docela silný protivítr,“ říká s úsměvem bývalý reprezentant a věřil, že cesta zpátky bude rychlejší. „Bylo to všechno narychlo, snad ale začátek stihnu,“ doufal Nedvěd.

Na akci, která byla domluvená téměř rok dopředu, ale nemohl chybět. Vždyť byl její hlavní hvězdou.

I když kolegy z vedení klubu cestě na Moravu informoval, mužstvu před těžkým duelem nechyběl. „Hráči byli na soustředění, já bývám normálně doma. Na stadion chodím až v den zápasu,“ informuje Nedvěd.

Hlavně kvůli velkému pracovnímu vytížení a spoustě povinností nemá na své soukromé aktivity tolik času. V tréninkovém centru Juventusu tráví většinu pracovního dne. „Přijedu vždycky ráno a domů se vracím až večer,“ líčí.

Bývalý vynikající hráč Sparty, Lazia nebo právě Juventusu má ve spolupráci se sportovním manažerem na starosti jak chod prvního mužstva, tak i mládežnické týmy. „Mám přehled, co se v klubu děje i o všech o mladých hráčích, kteří v Juventusu vyrůstají,“ tvrdí Nedvěd.

Podle něj se o mládež ve slavném italském klubu hodně starají. Na děti a začínající fotbalisty ale myslí také v Hodoníně, kde vznikl úspěšný projekt Školky v pohybu. „Je to fantastický projekt. Přijeli jsme ho podpořit,“ dodal Nedvěd.

Exhibice v Hodoníně

Legendy FK Hodonín – Vicemistři z roku 1996 4:5 (1:1, 1:1, 2:3)
Branky: Tomáš Pochylý, Vladimír Malár, Josef Pospíšil, Radomír Víšek – Pavel Nedvěd, Vladimír Šmicer, Vratislav Lokvenc, Jozef Kožlej, Tomáš Polách
Rozhodčí: Dvořáček - Bušek, A. Kordula
Diváci: 1 900