Čtrnácté Slovácko, které v sezoně nastřílelo zatím 18 branek, se neprosadilo téměř dvě stě minut. Střelci Zbrojovky ale mlčí dvakrát déle. Brňané navíc mají se 14 góly nejhorší útok ligy. V ukončení střelecké mizérie doufá brněnský obránce Petr Pavlík „V posledních dvou zápasech jsme byli aktivnější, ale nedokážeme dát gól. Klidně ať hrajeme škaredší fotbal a zvítězíme, než když po pěkném výkonu nemáme ani bod,“ sdělil stoper, který minulý týden při domácí prohře 0:1 s pražskou Slavií střídal po střetu s brankářem Dušanem Melichárkem. Postupně se však naplno zapojil do tréninku.

Trenér Zbrojovky Roman Pivarník chce zjednodušit hru. Pracuje i na psychice týmu. „Chceme hrát jako na Spartě a v posledních dvou zápasech. Zůstáváme pozitivní a věříme, že prolomíme střelecké trápení,“ podotkl na klubovém webu.

Výjezd fanoušků:
Na sobotní zápas Zbrojovky se Slováckem se do Uherského Hradiště chystá početný zástup fanoušků z Brna. Fanklub Zbrojováci pořádá výjezd vlakem, který z Hlavního nádraží odjíždí 13.28. Fanklub připravil i novou sérii triček „Bojujte za Brno“.

Slovácko má v tabulce nejvyšší soutěže o bod víc než Brno, které ho v případě výhry přeskočí a udělá důležitý krok k záchraně. Hraje se takzvaně o šest bodů. „Oba týmy jsou na tom hodně podobně, nedávají góly a nemají body. Důležitá bude i hlava. Víme, o co nám jde, a věříme, že utkání zvládneme,“ dodal kouč.

Speciální náboj má sobotní duel pro záložníka Slovácka Dominika Janoška, jenž do týmu přestoupil v zimní přestávce právě ze Zbrojovky. „Na zápas se moc těším. Pro oba týmy je nesmírně důležitý. Myslím, že přijde hodně diváků a utkání bude mít dobou atmosféru. Musíme rychle otáčet hru, dostávat se do mezer a pak hlavně vstřelit branku,“ řekl devatenáctiletý středopolař.

Pro zvětšení klikněte.