Brněnští fotbalisté v areálu Vysokého učení technického Pod Palackého vrchem třikrát vedli, jenže slovenský druholigový soupeř pokaždé srovnal. Dvakrát z pokutových kopů. „Už je potřeba, abychom se začali sehrávat, což má nastat v dalších zápasech. Čekal bych o hodně lepší soukolí stoperů a celé obranné hry, hlavně ve druhé půlce jsme byli daleko od hráčů. Lídr může být Pavlík a půjde o souboj, kdo bude druhý stoper," řekl Habanec.

Potřetí ve dvou duelech se prosadil konžský záložník Franci Litsingi, který bojuje o prodloužení angažmá. „Je třeba neustále dbát na jeho zdravotní stav, není úplně stoprocentní. Do příštího týdne se přesvědčíme, že je v pořádku, aby tu mohl být," sdělil Habanec.

Před odletem na soustředění do Turecka odehraje Zbrojovka ještě dvě utkání, ve středu s Trnavou a v pátek s Opavou, do nichž se zapojí také navrátilec z hostování Tomáš Brigant. Někteří hráči musejí podle kouče i v tréninku hodně přidat. „Líbí se mi, že máme konkurenci, ale někteří se prezentovali bázlivě, ať je to v souboji, nebo při chtění míče," uvedl Habanec.

Vedení Zbrojovky nadále uvažuje, že kádr doplní o křídelního hráče. „Kdyby Škoda či Řezníček jakýmkoli způsobem na nějaký zápas vypadli, bude problém. Je tam okénko, ale hráč musí být zajímavý, abychom se pro něj rozhodli," doplnil brněnský trenér.

Znojmo odehrálo s druholigovým sokem slabou partii a Pardubice oslavily postup do semifinále Tipsport ligy. „Byl to opravdu slaboučký výkon z naší strany, někteří hráči mi ukazují hodně málo. Pak budou na jaře litovat, že nejsou v základní sestavě nebo, že tu nebudou. Vůbec se mi nelíbila hra útočníků, také vzadu trvala dlouho rozehrávka. Všechno špatně. Doufám, že takhle dál pracovat nebudeme," zlobil se na klubovém webu Kučera.