Přímý kop vám vyšel naprosto přesně, jak jste si plánoval?

Jo. Věděl jsem, že nemůžu kopat přes zeď, byla strašně blízko, stála skoro na malém vápně, takže bych ji určitě nepřekopl. Měl jsem jedinou šanci, jak dát gól.

Jenže hosté vzápětí zase odskočili. Už jste počítal aspoň s bodem?

Jsme zklamaní, protože doma dostat tři branky je moc. Měli jsme utkání výborně rozehrané, dali jsme gól a vedli, zbytečně jsme však hosty nechali srovnat. Nezachytili jsme jeden centr. Když už jsme vyrovnali na 2:2, myslel jsem, že minimálně remízu uhrajeme. Jenže přišel další gól. Byl to takový nešťastný zápas.


Po vyrovnávacím gólu jste doplatili na nekoncentrovanost?

Možná trošku jo, protože po gólu bývají důležité tři, čtyři minuty, kdy se mužstvo musí plně koncentrovat. Ani si přesně nevybavím, jak gól padl.

Předtím jste obdrželi branku z penalty. Viděl jste situaci, která jejímu odpískání předcházela?

Nevím, jak k ní došlo. Nemůžu říct, zda byla, nebo ne. Uvidíme, až se podívám zpětně, ale nemá cenu nic říkat, protože jsem to neviděl.

Ke konci jste se tlačili dopředu, ale bez efektu, cítili jste křeč?

Už jsme se chtěli za každou cenu dostat před bránu, aby tam vznikl závar, nebo ještě standardka, ale Boleslav potom bránila na dvaceti, třiceti metrech a když má dva velké stopery, je to vzduchem těžké.

V závěru se vedle vás před hostující brankou objevil i gólman Dušan Melichárek. Překvapil vás?

Byla už devadesátá druhá minuta a sudí říkal, že nastaví tři. Měli jsme poslední možnost, už jsme tam šli všichni. Je to škoda.

Nabouralo vaši hru, že nenastoupili Jan Polák s Jakubem Řezníčkem?

Samozřejmě takoví hráči chybí, ale ti co nastoupili, je chtěli nahradit. Makali, bojovali, nejde jim nic vyčíst, jenže tři góly doma nemůžeme dostat.

Mysleli jste na to, že vítězství by vás skoro definitivně zachránilo?

To je jasné, umíme počítat a věděli jsme, že by byla záchrana jistá. Nedá se nic dělat, jedeme dál a musíme něco udělat v Jihlavě.

Jak náročný duel vás tam čeká?

Jihlava má poslední šanci něco udělat, to stejné my. Jedeme tam vyhrát, ale bude důležité neprohrát.