Zbrojovka vyrazila na nejdelší cestu po prvoligové mapě už po včerejším odpoledním tréninku. „Je to lepší než jet v den zápasu čtyři hodiny přes celou republiku, aspoň si tělo odpočine a můžeme se lépe koncentrovat,“ uvažoval brněnský záložník Ladislav Krejčí.

Dlouhou cestu v klubovém autobusu si hráči krátí různě. Mladý středopolař sledováním videí na internetu nebo filmů. „Někdo spí, poslouchá písničky nebo si s klukama povídáme. V autobuse ani v letadle neusnu, takže musím být vzhůru,“ popsal Krejčí.

Po dojezdu na sever Čech mužstvo absolvovalo večeři, někdo ještě vyrazil za maséry a následovala večerka. „Většinou bývá v deset nebo v jedenáct,“ uvedl mládežnický reprezentant.

Dobu před utkáním stráví hráči na hotelu, zápas však začíná až ve čtvrt na devět večer. „Moc se toho vymyslet nedá. Hráči budou odpočívat a chystat se na zápas,“ pronesl brněnský trenér Roman Pivarník.

Kromě taktické přípravy nebo rozběhání stráví čas se svými myšlenkami na důležité střetnutí. „Polední pauza je asi nejhorší, to už přemýšlíte nad zápasem, soustředíte se. Už chci čekání mít za sebou. A pak se jde na to,“ prohlásil Krejčí.

DLOUHÝ ROZBOR

Brněnský celek musí proti Liberci odčinit ostudnou domácí prohru, od Mladé Boleslavi obdržel tři branky za úvodní půlhodinu. „Po zápase jsme se dívali strašně dlouho na video, probírali to a všichni si něco řekli. Na tréninku šlo vidět, že to chceme hned změnit a chytnout se, udělat v Liberci co nejvíc bodů,“ burcoval osmnáctiletý záložník.

Liberec představuje zdatného protivníka, patří mu čtvrtá pozice v tabulce a Zbrojovka na jeho trávníku vyhrála jediný ze šestnácti posledních duelů. „Cíl je vždycky stejný, pokusit se vyhrát. Vycházet můžeme z toho, že jsme zvládli těžké zápasy se Sigmou a na Spartě. Pokusíme se odčinit domácí neúspěch s Mladou Boleslaví a pomoci si tak zároveň po psychické stránce před reprepauzou a dvojicí domácích duelů,“ doufal Pivarník.

Liberec podlehl za posledních sedm kol pouze Spartě, jenže doma remizoval 2:2 s Karvinou. A stejný výsledek pak uhrál v Plzni. „Chceme zase konečně vyhrát, protože na nás v tabulce dotírá Jablonec. Nesmíme dopustit žádné překvapení,“ nabádal asistent libereckého trenéra Miroslav Holeňák.