„Určitě jsem mohl zakončit líp. Gólman to dobře chytil, ale tohle jsou stoprocentní gólové šance a aspoň jedna branka z toho měla být,“ měl jasno útočník Škoda.

V prvních dvou příležitostech dostal dobrý míč za obranu a pokaždé mířil na zadní tyč, ale pražský gólman Filip Rada reflexivně zasáhl. „Při třetí šanci Lutymu (Milan Lutonský – pozn. red.) sjel při střele míč a já trefil gólmana, který balon vyrazil do tyče a ven. Všechno jsem střílel levačkou, asi jsem tam měl jít pravou,“ uvažoval devětadvacetiletý forvard.

Šance ovšem nezahazoval pouze Škoda, ani jeho spoluhráči s nimi nenaložili lépe, třeba hlavičkující Francis Koné. „Všichni víme, v jaké jsme situaci, jak strašně to chceme. Máme proto těžké nohy a asi jsme zbrklí v zakončení. Ale šancí jsme si vypracovali strašně moc a musíme tam aspoň jeden gól dotlačit. Potřebovali jsme vyhrát, je to hrozná škoda,“ mrzelo brněnského záložníka Miloše Kratochvíla.

Zbrojovka ovšem ukázala, že se pod novým slovenským trenérem Romanem Pivarníkem zvedá. Předvedla ještě lepší výkon než před dvěma týdny při domácí výhře 2:1 se Slováckem. „Všichni viděli, že jsme mohli porazit Duklu i 4:0. Přehrávali jsme ji, měli jsme čtyři, pět gólových šancí, bohužel jsme je nedali,“ litoval Škoda.

Zbrojovka hrála mnohem kombinačněji a proti Dukle zpřesnila centry, kterých létalo hodně. „Dukla dostávala dost gólů po centrech v předešlých zápasech, chtěli jsme toho využít. Měli jsme jich hodně, bohužel jsme nedali gól,“ opakoval Škoda.

Vytáhlý forvard cítí od nového kouče důvěru, pokaždé nastoupil v základní sestavě. „Jsem za důvěru rád, o to víc mě mrzí neproměněné šance. Myslím, že kdyby aspoň jeden gól padl, vyhrajeme. Budu se snažit dál, abych šance proměňoval,“ slíbil brněnský útočník.

Vyhovuje mu také spolupráce s Koném, robustní forvard z Pobřeží Slonoviny plní v Brně stejnou roli jako před ním na hrotu Jakub Řezníček. „Je to podobné, snažím si sbírat míče pod ním a docela se to daří. Je pro nás platný v útoku, podrží spoustu balonů. Francis měl hodně smůly, ale všichni mu věříme, až se dostane do nějaké šance, promění ji a pomůže nám,“ doufal Škoda.