Jak jste viděl situaci před první brankou?
Chtěli jsme začít aktivně a nebát se hrát dopředu. Bohužel ve druhé minutě jsme to špatně vyřešili. Prohráli jsme souboj a po špatné rozehrávce nám soupeř dal z rychlého protiútoku gól. Utkání jsme nemohli začít hůř.

Otřáslo to hodně s vašimi plány i psychikou?
Těžko říct, je jasné, že Boleslav se dostala hned na koně, zvlášť když má kvalitní tým a špatné výsledky. Začátek se jí povedl a pak si věřila víc. Pokud se podíváte na soupisku, nepatří tam, kde se teď nachází, měla jen špatné období. Věděli jsme to a nemyslím si, že soupeře někdo podcenil. Chtěli jsme doma hrát jako každý zápas, aktivně dopředu, bojovně.

Proč to nešlo?
Nevyrovnali jsme se soupeři v soubojích. Ve hře bylo hodně nepřesností v rozehrávce. Chtěli jsme se nějakou povedenou akcí třeba dostat do hry, ale prostě jsme si nic nevytvořili a dělali další chyby, z nichž jsme obdrželi další dvě branky.

Bylo hodně těžké bránit rychlíka Tiémoka Konatého?
Věděli jsme, že křídla nebo Konaté se moc nevrací dozadu. Pokud jsem se vytáhl dopředu a přišla ztráta míče, je potom těžké to honit zpátky. Zvlášť když jde o tak rychlého hráče a má třeba náskok, jelikož se se mnou nevrátil.

Jak se vám šlo do druhé půlky?
Věděli jsme, že naše situace je špatná. Myslím, že každý si uvědomoval, že první poločas prostě byl fakt hodně mizerný. Chtěli jsme do druhé půle jít tak, abychom Mladou Boleslav přehráli a vytvořili si nějaké šance. Škoda, kdybychom se vrátili do hry vstřeleným gólem, třeba bychom se dostali do nějakých akcí. To se ale nedařilo…
Bylo to složité, i soupeř hrál víc defenzivně a čekal na brejky nebo nakopávané míče. Naše dobývání bylo neúspěšné, i když jsme si vytvořili nějaké pološance.

Znehodnocuje prohra s Mladou Boleslaví bod se Spartou?
Radši prohrát se Spartou a vyhrát doma s Boleslaví. Takto máme ze dvou zápasů pouze jeden bod. Do utkání jsme šli s tím, že jsme získali bod v Praze a vybojujeme tři doma. Máme před sebou deset duelů a musíme minimálně čtyřikrát, pětkrát vyhrát. Je to na nás. Samozřejmě vidíme, že týmy, co byly kolem nás, sbírají body. Jihlava čtyřikrát vyhrála. Musíme se soustředit na zápasy, které hrajeme doma, a pokud je zvládneme za tři body, nemusí nás vůbec zajímat, jaké výsledky uhrají jiní.

Jde o velkou facku v boji o záchranu?
Hráli jsme o ni od prvních kol. Měli jsme po devíti kolech čtyři body a byli jsme o pět nebo šest bodů poslední. Teď jsme se dostali na závěr podzimu i čtyřmi body na jaře výš, ale nepovedeným zápasem s Boleslaví jsme zase spadli. Je ale spíš horší, že předvedená hra byla špatná.