„Jedná se o mladého stopera, který je aktuálně číslem jedna na této pozici v reprezentaci do 21 let," řekl majitel Zbrojovky Václav Bartoněk pro klubový web.

„Lukáš je univerzál, ačkoliv to slovo nerad používám – může hrát na stoperu i na kraji obrany," dodal brněnský kouč Svatopluk Habanec.

Vraštil na jaře hostoval v Baníku Ostrava a připsal si jedenáct prvoligových startů a vstřelil jednu branku. K týmu se připojí v sobotu, a tak nebyl u páteční porážky Zbrojovky.

Brňané ve čtvrtém utkání v letní přípravě poprvé prohráli. V Tuřanech podlehli Skalici 1:2.

Po bezbrankové první půli slovenský prvoligový celek dvakrát skóroval. Až v nastavení korigoval výsledek z přímého kopu Michal Škoda.

První půle byla v režii Zbrojovky, která ovšem převahu nedokázala přetavit v gól. Ve druhé půli se nejdřív prosadil v 50. minutě, na něhož navázal o deset minut později úspěšnou hlavičkou po rohovém kopu Dobrotka. V první minutě nastavení z přímého kopu snížil z přímého kopu Škoda, jenž zakroutil míč přímo do šibenice.

Zbrojovka – Skalica 1:2 (0:0)

Branky: 90+1. Škoda – 50. Ulrich, 60. Dobrotka.