V 82. minutě vstřelil gól na 3:0. „Hrálo se mi dobře, protože jsme vyhráli, dal jsem gól, jsem spokojený,“ usmíval se Okleštěk.

Vašíček mu v závěru utkání připravil ideální pozici, levonohý fotbalista zakončoval téměř do prázdné branky. „Netrefil jsem vůbec balon, takže jsem rád, že to tam padlo,“ hlásil.

Znojmo otevřelo skóre už ve 31. minutě, od té doby bylo o osudu utkání jasno. „Hráli jsme slušně kombinačně, možná jsme měli i víc šancí a střel, což asi rozhodlo,“ přemítal čtyřiadvacetiletý záložník.

Podle původních předpokladů se měl objevit v základní sestavě, na hřiště se však dostal až v 57. minutě po střídání Zifčáka. „Měl jsem problémy se svalem, možná proto jsem nenastoupil od začátku, netrénoval jsem naplno. Kdybych šel od začátku, jsem nejspíš nervóznější. Když jsme vedli, lezlo se na hřiště lépe,“ líčil.

V desátém druholigovém kole naskočil proti mužstvu, kde fotbalově vyrostl a za který odehrál 55 utkání v nejvyšší české soutěži a vstřelil dvě branky. „Všechny kluky znám, někdy spolu i v Brně někam zajdeme, takže jsem si zápas užíval. Je mi líto, co se teď ve Zbrojovce děje, že tým nešlape. Bohužel s tím nic nenadělám, kluci asi taky ne,“ pokrčil rameny Okleštěk. „Gól mi snad vyčítat nebudou, co s tím zmůžou,“ dodal.

Do znojemské kabiny společně s dalšími bývalými zbrojováky Hrubým a Pacandou něco přispěje. „Každý z nás něco vymyslel, půjde o jídlo a zbytek raději neřeknu,“ culil se.

Momentálně sedmé Znojmo teď v tabulce ztrácí pouze tři body na druhou Jihlavu. „Trenér nám před zápasem říkal, že bude zlomový v tom, jestli budeme v sezoně nahoře nebo dole. Uvidíme, jak se soutěž vyvine dál. Doufám, že nám aspoň na domácí zápasy vydrží, abychom takhle bodovali,“ přál si.

Při sledování běsnění brněnských rowdies v derby se zrovna nejlépe necítil. „Hned jak se poprvé dobývali na hřiště, bál jsem se, že rozhodčí duel ukončí. Pak se uklidnili, ale kdyby nezasáhli policajti, vlétnou tam a všechny zmydlí,“ doplnil Okleštěk.