Do konce sezony zbývají čtyři kola a brněnský celek se další prohrou výrazně přihlásil o sestupový ortel. „Musíme se omluvit lidem, kteří nám fandí. Není to o tom, že nechceme, ale chybí nám odvaha, bez ní se nemůžeme zachránit. Opakuje se to dlouho,“ mrzelo brněnského trenéra Romana Pivarníka.

Už před utkáním s Duklou měli Jihomoravané mizivou naději a na Julisce šanci na udržení nepřiživili. „Měli jsme cíl získat určitý počet bodů. Ještě tam je šance, ale musíme do konce všechno vyhrát. Budeme bojovat. I když to si říkáme pořád a nemyslím, že to tak každý zápas bylo. Pořád věřím, musíme však udělat něco jiného, než jsme předvedli,“ láteřil brněnský záložník Miloš Kratochvíl.

Přitom brněnský celek perfektně nakročil za důležitým ziskem, když si odražený míč po centru Musefia Ashirua v pokutovém území našel Michal Škoda a poslal jej do sítě. Jenže když se Zbrojovce probudil útok, který do minulého kola mlčel 570 minut, zkolabovala brněnská obrana. Dvě minuty před přestávkou trestuhodně přišel o balon stoper Lukáš Kryštůfek a domácí Lukáš Holík prostřelil brněnského gólmana Pavla Halousku. „Vedli jsme 1:0 a uděláme takovou chybu, kdy jdou domácí sami na bránu. To se nemůže stát, když hrajete o tak cenné body. Absolutně nerozumím, co jsme tady předvedli,“ nechápal Kratochvíl.

Dvaadvacetiletý mladík Halouska mezi tyčemi zastoupil vykartovaného Dušana Melichárka. „Myslím, že se to asi dalo chytat. Ale věděli jsme, že to je mladý gólman. Chytá po strašně dlouhé době a říkali jsme si, že ho budeme zkoušet. Naštěstí to tam propadlo,“ popsal Holík.

Po hodině hry využila Dukla další výpadek hostující defenzivy, která neodvrátila balon z nebezpečného prostoru. Na centr Jakuba Podaného si naskočil Ivan Schranz a hlavou pohodlně vstřelil rozhodující branku. „Nechci nikomu křivdit, ale Dukla byla asi jeden z nejhorších týmů, se kterým jsme hráli, a my jsme byli ještě horší, když jsme to nezvládli, Měli jsme přidat druhý gól. Nevím, proč jsme přestali hrát jako na začátku. Asi jsme to neustáli v hlavě,“ uvažoval brněnský záložník.

Zbrojovka prohrála pošesté ze sedmi posledních utkání a zase nezvládla duel s týmem podobné úrovně. „Nemůžeme hrát na čtyři pět hráčů a zbytek se bude schovávat. To mě mrzí nejvíc. V kvalitě nebyl žádný rozdíl, ale zase jsme tahali za kratší konec. Starší hráči mají pomoct mladším, být jim oporami, ale nejsou. Dukla u nás měla na podzim dostat 5:0, ale bylo to 0:0. Teď jsme to také nedotáhli. Fatální chyby vyplývají z toho, že se bojíme hrát,“ posteskl si Pivarník.

Dukla Praha – Zbrojovka Brno 2:1Poločas: 1:1. Branky: 43. Holík, 57. Schranz - 31. M. Škoda. Rozhodčí: Příhoda - Mokrusch, Myška. ŽK: M. Hanousek, Schranz (oba Dukla). Diváci: 2 527.
Dukla: Rada - Miloševič, Ostojič, Jiránek, Podaný - M. Hanousek, Néstor, Bilovský - Douděra (71. Holenda), Schranz (85. Brandner), Holík (77. Kušnír). Trenér: Hynek.
Brno: Halouska - Vraštil, Pavlík, Kryštůfek, Lutonský - Acosta, Kratochvíl, Polák (46. Sedlák), M. Škoda (71. Pilík), Ashiru (63. Bazeljuk) – Růsek. Trenér: Pivarník.