Přípravu absolvoval se Sigmou, kde se však nevešel na seznam vyvolených trenéra Martina Kotůlka. A tak po něm bleskově sáhlo Znojmo, v jehož dresu Nepožitek v loňské postupové sezoně nastřílel devět gólů. „Cítím důvěru od trenéra i spoluhráčů. Jsme z minulé sezony sehraní, na hřišti si rozumíme. Víme, co od sebe můžeme čekat," vyzdvihuje výhodu vzájemné spolupráce z minulého ročníku.

Přesto lituje, že kvůli marné snaze o prosazení se v Olomouci zmeškal drtivou většinu přípravy se svým nynějším celkem. „Jsem ve Znojmě zatím jen dva dny a ostatní kluci přede mnou mají náskok. V přípravě jsme všichni na stejné startovní čáře," komentuje svoji pozici v mužstvu.

Razantní změny ve složení základní sestavy Znojma pro první ligu však nečeká. „Myslím si, že budeme hrát v podobném složení jako v minulé sezoně. Do sestavy možná zapadnou tak dva až tři noví kluci," odhaduje hráč, jehož vzor představuje legendární Francouz Zinedine Zidane.

S jinými Evropou protřelými fotbalisty se Nepožitek střetne v sobotu od půl šesté večer, kdy Znojmo čeká generálka na nejvyšší soutěž proti druhému celku loňského ročníku řecké ligy PAOK Soluň. „Budou hrát předkolo Ligy mistrů. Je to tým, který hraje kombinačně a hodně drží míč. Bojím se, že nám ho nepůjčí a my budeme celý zápas jen běhat," říká s úsměvem o nejbližším soupeři, v jehož dresu válí protřelí řečtí reprezentanti Dimitris Salpingidis, Nykos Spyropoulos či Kostas Katsouranis.

V pátek se Znojmo představí v prvoligové premiéře na půdě pražské Dukly. „Doufám, že se vyhneme boji o záchranu. Musíme si všichni přehodit v hlavách, že už nejsme v druhé lize a nehrajeme na špici," burcuje spoluhráče.

Radim Nepožitek

Narozen: 26. června 1988

Pozice: záložník

Kmenový klub: Sigma Olomouc

Předchozí kluby: SFC Opava

Bilance v dresu Znojma: 39 zápasů / 11 branek

Bilance v I. lize: 12 / 0