Pardubický kouč má jasnou motivaci. „Hrajeme doma, chceme vyhrát. K tomu povede jen maximální koncentrace hráčů na zápas. Jinak to beru i tak, že rád pomůžu Blanensku,“ zmínil domácí trenér Miroslav Kaluža brněnského pronásledovatele v boji o titul.

Jenže Brno je rozjeté, všechna utkání sezony vyhrálo a v nabité sestavě míří i na venkovní duely. „Celou sezonu se nám zatím daří, mužstvo je v pohodě a zápasy si užíváme. Není tedy problém poskládat sestavu i na venkovní utkání. Kromě Dominika Kunického a Stanislava Lercha, kteří jsou zranění, je do Pardubic připraven odcestovat celý kádr,“ pronesl brněnský trenér Zdeněk Táborský.

Jeho svěřenci v minulém kole přejeli na domácím hřišti pražského obhájce titulu 8:3. „Výkon proti výběru Prahy mě potěšil, hráli jsme s chutí a velkým nasazením, byli jsme rychlejší, důraznější a hlavně produktivnější. Výsledek trochu zkresluje, utkání bylo herně vyrovnané, ale měli jsme větší úspěšnost v koncovce, což rozhodlo. Zaslouženě jsme si připsali důležitou výhru,“ liboval si brněnský kouč.

Blanensko táhne kapitán Ondřej Paděra.
Blanensko vyzve úřadujícího superligového mistra v Praze

To Pardubice předchozí duel v Praze nezvládly, odjely s debaklem 2:12. „Nezbývá nám nic jiného než utkání hodit za hlavu. Beru, že mladíci jsou vykulení z reprezentantů hrajících za tým Prahy. Ale jsem zklamaný, že se z toho podělají ti zkušení,“ mrzelo Kalužu.

Podzimní vzájemné utkání doma ovládlo Brno 4:0. „Pardubice mají rychlostně výborně vybavené hráče, hrají důrazně a hlavně velmi organizovaně. Hraje se navíc ve všední den, takže očekávám, že v domácím utkání nastoupí Pardubice v silné sestavě,“ poznamenal Táborský.