Ruskou ruletu hrávali znudění carští důstojníci. Fotbalisté se v případě nerozhodné výsledku rozdělují na postupující a vyřazené loterií zvanou penaltový rozstřel. Ve třetím kole Ondrášovka Cupu pomohly pokutové kopy prvoligové Zbrojovce k vítězství 3:2, se soutěží se naopak rozloučila Břeclav po porážce 1:2.

Brňané pokračovaly v Ovčárech, na hřišti účastníka třetí nejvyšší soutěže, v nepřesvědčivých výkonech. „Ovčáry jsou vítězem třetí ligy a pro mě druholigovým mančaftem, což v zápase potvrdily. V prvním poločase jsme zaslouženě vedli, jenže ve druhém jsme na naší pravé straně zbytečně udělali dvě chyby a výsledek jen horko těžko srovnávali,“ vykládal trenér Zbrojovky Karel Večeřa.

Skóre sice otevřel brněnský forvard Hodek, jenže do prodloužení poslal zápas až v 82. minutě střídající záložník juniorky Michna. V penaltovém rozstřelu ovšem uspěli všichni čtyři prvoligoví exekutoři Hudec, Hodek, Jílek a Střeštík, zatímco dva domácí borci zaváhali. „Penalty jsme zvládli lépe. Trochu jsme je natrénovali a kluci si věřili,“ doplnil Večeřa.

„Také jsme je trénovali, ale bohužel jsem vystřídal tři hráče, kteří na ně měli jít,“ pokrčil rameny poražený kouč Pavel Janeček. Zbrojovka se v osmifinále poháru střetne s Karvinou. Břeclav viděla souboj přemožitelů týmů z nejvyšší soutěže a zároveň mužstev ze spodní poloviny tabulky MSFL.

Domácí v poslepované sestavě s dorostenci na lavičce se dostali k jediné gólové šanci, kterou využil po hodině hry Svoboda. Jenže už za pět minut srovnal Holek, čímž Slavičín potvrdil narůstající převahu. „Bez čtyř klíčových hráčů můžeme těžko uspět. Postoupit jsme mohli, jen škoda brzkého vyrovnání,“ mínil břeclavský kouč Vladimír Michal.

V penaltové ruletě vsadil na špatné číslo domácí Simandl, který se třináctkou na zádech minul branku. Hosté byli stoprocentní a kromě postupu si odvezli i porci sebedůvěry do třetí ligy, v níž jsou poslední. „Určitě nám výhra pomůže. Myslím si, že jsme byli lepším týmem, protože jsme si vytvořili víc šanci,“ utrousil trenér Slavičína Ladislav Straka.

Ondrášovka Cup – 3. kolo:

Ovčáry – Zbrojovka Brno 2:3 na penalty

Poločas: 0:1.
Branky: 63. Šmidrkal, 74. Müller – 30. Hodek, 82. Michna.
Rozhodčí: Příhoda. ŽK: 4:2. Diváci: 650.

Ovčáry: Straka – Chalupa, Ondrák, Studený, Viskup – Jeník (46. Hyka), Šmidrkal, Mareš, Kovařík, Róth (46. Müller) – Hašler (79. Matějček). Trenér: Janeček.

Brno: Lejsal – Červinek, Jílek, Hudec, Dřížďal – Michálek (46. Štřeštík), Křeček, Rýdel, Hamouz (76. Michna) – Došek (69. Kalabiška), Hodek. Trenér: Večeřa.

MSK Břeclav – FC TVD Slavičín 1:2 na penalty

Poločas: 0:0. Branky: 59. Svoboda – 65. Stýskala. Rozhodčí: Šenkýř – Hulcký, Chabiča. Žluté karty: Jakubovič – Stýskala. Diváků: 220

Břeclav: Hladký – Polák, Schwarz, Michal, Pácl – Demjanovič, Jakubovič, Simandl, Nevídal (62. Chromeček)– Svoboda, Ivančic (84. Dunka). Trenér: Michal

Slavičín: Mendl – Bělaška, Šamánek, Hořák, Švach – Řihák (60. Fábry), Melichárek (67. Hnaníček), Stýskala, Jaroš – Lysáček, Holek. Trenér: Straka.