Zbrojovka má z pěti mužstev u dna první ligy nejlepší výchozí pozici. Patří jí dvanáctá pozice s pětibodovým náskokem na Hradec Králové a Příbram, které momentálně drží místenku pro sešup o soutěž níž. „Příbram vypadala po podzimu jasná, ale mužstvo se dalo dohromady. Z hlediska zázemí a podpory fanoušků je na tom nejhůř Hradec. Diváci by ho měli podržet, bohužel jich chodí málo, pro ten bude záchrana velký problém. Druhý kandidát se bude hledat,“ přidává pohled uznávaný trenér a expert Vladimír Táborský.

Na Zbrojovku nejvíc dotírá ze třinácté pozice Bohemians 1905 a tři body na Brno ztrácí Jihlava, která se nad sestupové příčky vyhoupla páteční domácím vítězstvím 3:0 nad Jihomoravany, s nimiž má po podzimní remíze 1:1 i lepší vzájemnou bilanci. „Jsou to důležité tři body, stále žijeme. Musíme už konečně vyhrát venku. Letos jsme ještě na hřištích soupeřů nevyhráli,“ burcuje jihlavský záložník Lukáš Zoubele.

SOUSTŘEDĚNÍ NA ZLÍN

Brněnský celek teď veškeré úsilí směřuje k nedělní stěžejní bitvě se Zlínem, která na stadionu v Srbské ulici začíná v pět hodin odpoledne. Důležitost souboje určitě dolehne i na psychiku hráčů. „Hlavně musejí zapracovat staří, kteří mají zkušenosti a nepodělají se z toho. Rozlosování není vůbec šťastné, ale trenér Habanec je natolik zkušený kouč, že poskládá mužstvo tak, aby uspělo,“ věří Wagner. Pro zvětšení klikněte.

Před šesti roky zažil na trenérské lavičce brněnský sestup, nyní svému bývalému klubu věří. „Myslím si, že Hradec, Jihlava ani Příbram nejsou v takovém laufu, aby udělali tolik bodů,“ míní někdejší reprezentant, jenž nyní vede druholigový rakouský klub Wiener Neustadt.

Prohra v Jihlavě musí brněnský celek nastartovat. „Důležité bude následující utkání. Sparta taky po špatné sérii výsledků porazila Plzeň, i neúspěch mužstvo trošku nakopne,“ podotýká Táborský.

Po Zlínu míří Zbrojovka na trávník nevyzpytatelné Příbrami, pak ji čekají aspiranti na titul – doma Plzeň a na závěr cesta do Edenu na Slavii. „Body, které by Brno získalo s těmito dvěma soupeři, budou bonusové. Pět bodů náskoku se dá smazat, ale v boji o záchranu může tým porazit nejlepší soupeře. Nevylučuji, že Zbrojovka prohraje se slabším a naopak porazí Plzeň. Brno si zaslouží ligu,“ říká bývalý brněnský kouč Táborský.

Zbrojovka na poslední dvě domácí utkání zve fanoušky také bonusovou akcí, každý z nich může na duely se Zlínem i Plzní za cenu jednoho lístku. Pro permanentkáře klub chystá slevový kupon v hodnotě sto korun pro nákup ve fanshopu.