Za dva dny tam stihl trénink a zápas, v pondělí se opět přihlásí do přípravy brněnského celku. „Rozhodli jsme se Tomášovi vyjít vstříc a umožnit mu, aby se popral o zahraniční angažmá,“ sdělil na klubovém webu sportovní manažer Zbrojovky Tomáš Požár.

Na jihu Moravy už skončil test chorvatského záložníka Valentina Majstoroviče, který se zranil. Ze stejného důvodu nepokračuje ani zkušený Tomáš Mičola. „Zůstáváme s ním ale v kontaktu a uvidíme, jak se situace dál vyvine,“ přiblížil Požár.

Fotbalista Tomáš Mičola.
Baníku pomohl zpět do ligy, srážela ho zranění. Zbrojovka testuje Mičolu

Bez Pilíka a trojice zraněných hráčů Lukáše Kryštůfka, Milana Lutonského a Michala Škody nastoupili Brňané ve slovenské Patě k přípravnému duelu proti Nitře. Naopak naskočily obě dvě nejnovější akvizice, slovenský středopolař Damián Bariš i útočník Lukáš Magera.

Nitra - Zbrojovka 3:0 (2:0)
Branky: 3. a 28. Taiwo, 78. Fábry.
Sestava Zbrojovky – 1. poločas: Melichárek – Šural, Vraštil, Gáč, Sukup – Bariš – Přichystal, Krejčí, Kříž, Ashiru – Magera.
2. poločas: Halouska – Chyla, Pavlík, Gáč, Gomes – Sedlák – Jambor, M. Vintr, Růsek, O. Vintr – Zikl.

Ani ti však neodvrátili první letní porážku Zbrojovky 0:3, vítěznou branku zaznamenal už ve třetí minutě Abdulrahman Taiwo, který na podzim neuspěl na zkoušce ve Zbrojovce.

Prohru mohl zmírnit Martin Zikl, jenže neproměnil pokutový kop. „Bylo znát, že u hráčů vrcholila únava po třech týdnech nejhrubší přípravy. Dostali jsme rychlý gól, nevyužili své šance, naopak soupeř nás po chybách trestal. Ve druhé půli se dostal do vápna jednou a byl z toho třetí gól,“ litoval brněnský kouč Pivarník.