Dostal jste konkrétní nabídku od Sparty?
Žádná nebyla. Víme, jak je naše situace složitá. Nemůžete odejít pryč od mužstva ve dvacátém kole, když hrajete o život. Proto nemělo smysl to řešit a Sparta oslovila Pavla Hapala.

V budoucnu se vám profesně může vrátit, když od týmu odejdete v rozjeté sezoně?
Nikdy nevíte, zda se vám to vrátí v dobrém, či zlém. Ale jedna věc je odcházet, když máte smlouvu, až po skončení sezony nebo v půlce. Další věc je, kdybyste odcházeli sedmí, nehrajete o vrch ani spodek a máte osmadvacet bodů. I když se bavíme virtuálně, není z mojí stránky schůdné, aby se tohle řešilo v jakémkoli mužstvu a zvlášť tady.

Takže vyznáváte loajalitu?
Každý chce jít profesně výš, posouvat se. Jako trenér jsem nevyužil ani předtím nabídky, které přišly, zůstali jsme u mužstva. Situace ve fotbale se stále mění a musíte reagovat.

Doma jste na jaře porazili Olomouc, pak remizovali na hřišti Sparty. Považujte zisk proti týmům z horních pater tabulky za bonus?
Věděli jsme, že můžeme s Olomoucí doma spíš překvapit, ale byl to hodně důležitý zápas a nemůžeme si dovolit doma ztrácet body. Měli jsme taky těžké rozlosování, venku Bohemians, sedmý tým, doma Olomouc a venku Spartu, ať je druhá, nebo pátá, pořád jde o Spartu. Ze zápasů jsme vytěžili maximum, možná se dalo i víc, ale čtyři body jsou hodně důležité. Teď nás čeká zrádný zápas, protože Boleslav má kvalitu, ale jdeme do něj v lepším psychickém rozpoložení a doufám, že ho zvládneme.

Může hráčům svazovat nohy, že oproti předchozím soupeřům proti čtrnácté Mladé Boleslavi musejí vyhrát?
Doufám, že ne. Když jsem do Brna přišel, měli jsme čtyři body, nacházeli jsme se v obrovském deficitu. Každý zápas jsme měli klíčový, hned první se Slováckem jsme zvládli. Víme, že jsme pod tlakem neustále a do konce sezony asi budeme. Už na podzim jsme ukázali, že se s tím vyrovnáme, a doufám, že to bude pokračovat dál.

Daří se vám lépe, než jste čekal?
Celkově to jde dobře, ale musíme být pozorní. Situace se může zlomit na jednu stranu i na druhou. Víme, že všechno doma nemusíme vyhrávat, potřebujeme vozit body i zvenku, abychom měli rezervu a nebolelo nás, kdyby se něco stalo. Zápas s Boleslaví chceme zvládnout a doufám, že dojde hodně diváků. Podporovali nás doma se Sigmou i na Spartě, snad opět dojdou a uslyšíme je celé utkání.

Znervózňuje vás, že se nedaří odskočit od sestupového pásma, i když obíráte o body silné soupeře?
Neznervózňuje, začínáme stále u sebe a víme, kolik bodů musíme uhrát. Mohlo by nám trošku ulehčit, že takové body získáme, ale neulehčuje. Musíme si hlídat svoje věci. Jedna je hrát na vítězství, druhá zlepšovat se a prezentovat tak, jak chceme. To se nám daří.