Zbrojovka ostudně prohrála v domácím duelu s Mladou Boleslaví 0:3 a deset kol před koncem klesla na předposlední patnáctou příčku. „Rozdíly jsou těsné a každé kolo se to v tabulce prohazuje. Dokázali jsme hrát deset utkání kvalitně, takže doufám, že se poučíme rychle a budeme hrát lépe,“ nepřipouštěl si černý scénář trenér Pivarník.

Ano, tabulka je i ve druhé polovině našlapaná. Poslední Ostrava sice na Brno ztrácí sedm bodů, jenže Slovácko se před Zbrojovkou drží jen díky lepšímu skóre a devátá Karviná odskakuje pouze o tři body.

Jenže brněnský celek zaváhal s mužstvem, které předtím šestkrát v řadě prohrálo. Po víkendu se Mladá Boleslav dostala o bod před Zbrojovku. „Výkony, kompaktnost, bojovnost, nasazení, všechno to v posledních zápasech bylo. Nevím, proč teď ne. To byl asi nejdůležitější zápas, soupeř, který hraje u nás, a duel takhle nezvládneme,“ kroutil hlavou brněnský záložník Miloš Kratochvíl.

Zbrojovce scházel kvůli předchozímu vyloučení stoper Lukáš Kryštůfek, což mělo až nečekaný vliv. „V obraně byl asi problém v komunikaci kvůli vynucené změně, zásah to byl, ale nemá mít vliv, jaký měl. Nebylo to jen o obraně. Vypadla nám celá trojka v záloze, prohrávali jsme všechny souboje,“ řekl Pivarník.

Zbrojovka se musí rychle vzchopit, už v pátek od čtvrt na devět večer nastoupí na hřišti čtvrtého Liberce.