Líšeň se neprodrala přes divizní Tasovice, Bohunice vypadly po penaltách s celkem I.A třídy Bořeticemi, namále měla i Zbrojovka. Tu zachránilo až hubené vítězství 2:1, které si odvezla ze hřiště brněnské Sparty hrající čtvrtou nejvyšší soutěž.

Druholigovému klubu se v poháru nevedlo ani v minulé sezoně. V letošním ročníku dostal branku už po dvanácti minutách, kdy se za tým z Komárova trefil Krejčí. Zbrojovka ale vzápětí vyrovnala Hromkem a ve dvacáté minutě se povedenou ranou do šibenice trefil také Senegalec Fall.

Potřebný klid ale góly nepřinesly. „První půle byla dobrá. Hráli jsme s maximálním nasazením a díky tomu jsme si vytvořili i gólové šance. Škoda, že nás přibrzdilo několik ofsajdů. Jinak mohlo skóre vypadat jinak. Druhý poločas už pro mě byl velkým zklamáním,“ hodnotil utkání trenér Zbrojovky René Wagner.

„Vím, kde byl problém. S takovým výkonem, jaký jsme podali po přestávce, můžeme těžko pomýšlet na postup do první ligy,“ dodal kouč.

Po změně stran se hra vyrovnala, rozdíl dvou soutěží na hřišti nebyl vidět. „O poločase jsme si vše vysvětlili a bylo vidět, že jsme po přestávce byli vyrovnaným soupeřem a hráli pohledný fotbal. Klobouk dolů, kluci utkání zvládli se ctí,“ usmíval se nový kouč Sparty Milan Volf.

Mnohem méně spokojeně se po vyřazení tvářili fotbalisté Líšně. Díky Michalu Drábkovi sice tým z MSFL vyhrával, ale poté dostali tři branky a český pohár pro ně letos končí.

Naopak nováček třetí ligy Rosice si odvezl povinnou výhru z Třebíče po výsledku 3:1. Za mužstvo trenéra Zelníčka se prosadili Dufek, Šustr z penalty a před koncem souboje ještě Oprchal.

Druhý celek, z Brněnska, který v létě oslavil postup do vyšší soutěže, tak úspěšný nebyl. Divizní Bohunice měly zápas v Bořeticích ve svých rukou až do 85. minuty, kdy po brankách Kuličky a Bombicze vedly 2:0. Pak vítěz krajského poháru kontroval dvěma trefami Machaly a Novotného a zápas dospěl až k penaltám.

V nich selhali pouze střelec Bombicz a Vjater, domácí byli naopak stoprocentní. „Když jsme vedli o dvě branky, utkání jsme měli zvládnout. Udělali jsme zbytečné chyby,“ lamentoval bohunický kouč Luboš Kučernák.

Radostné překvapení mají na svědomí fotbalisté z Bystrce. Třetiligová Břeclav sice vedla, dvě branky Dosty ale její cestu pohárem ukončily.

1. kolo Ondrášovka Cupu:

Sparta Brno – Zbrojovka Brno 1:2 (1:2), 12. Krejčí – 14. Hromek, 20. Fall.

Bořetice – Bohunice 3:2 po pen. (0:1), 85. Machala, 89. Novotný, rozhodující penalta Dunka – 21. Kulička, 64. Bombicz.

Tasovice – Líšeň 3:1 (0:1), 61. a 83. Doležal, 63. Dítě M. – 18. Drábek Mich.

Třebíč – Rosice 1:3 (1:2), 12. Havránek – 10. Dufek, 28. Šustr, 89. Oprchal.

Bystrc – Břeclav 2:1 (1:1), 30. Zedníček, 64. Janíček – 28. Vlček

2. kolo (10.srpna): Tasovice – Rosice, Polná – Zbrojovka Brno, Bystrc – Znojmo.

Obránce brněnské Zbrojovky Miroslav Král:

Každý útok Sparty smrděl gólem

Brno /ROZHOVOR/ - Odchovanec fotbalové Zbrojovky Miroslav Král se dočkal po návratu z Líšně prvního ostrého testu. Na kraji obrany se podílel na hubené výhře druholigového celku 2:1 v prvním kole poháru na hřišti Sparty Brno. „Na sebevědomí nám brzký gól nepřidal, ale máme v týmu zkušené kluky,“ povídal obránce po otočení výsledku utkání.

Do dalšího kola jste prošli po těsné výhře o gól. Jaké bylo pohárové derby z vašeho pohledu?
Zápas rozhodně nebyl lehký. Od začátku souboje jsme diktovali tempo, ale dostali jsme hloupou branku. Od druhého poločasu nám přestala fungovat záložní řada. Když jsme pak neproměnili šance a jen těsně vedli, každý útok Sparty smrděl gólem.

Na hřišti jste podle vás nepůsobili příliš přesvědčivým dojmem. Zaskočil vás výkon Sparty?
Hra soupeře nás nepřekvapila. Kluci jako Schneider, Mica, Czucz nebo Pacák si Zbrojovkou prošli. Soupeř hrál to, co jsme mu dovolili. Měli jsme dát víc gólů. Ať nemusíme číst, jak my hráli špatně a oni dobře. (úsměv)

Branku jste dostali brzy, už po dvanácti minutách hry. Takový start do zápasu jste si asi nepředstavoval…
To rozhodně ne. Byla to jejich druhá standardka. Polovinu překročili snad počtvrté a byl z toho hloupý gól po nějaké teči. Na sebevědomí nám to nepřidalo, ale máme v týmu zkušené kluky. Kvalita byla na hřišti na naší straně.

Byl kouč Zbrojovky Wagner po utkání hodně kritický?
Trenér nám po zápase nic nevyčítal, poděkoval za postup. Vytkl nám jen taktické věci. Prý ví, kde je problém a na pondělním (dnešním – pozn. red.) tréninku si všechno vysvětlíme.