Pětatřicetiletý středopolař se domnívá, že i občasné neduhy, které jej trápily v podzimní části prvoligové sezony, mohou pocházet právě od zad. „Může to tak být. Proto se jim musím pověnovat a nic nepodcenit. Je to nová situace, musím se s tím bohužel sžít. Ve sportu je ale normální, že má člověk nějaké problémy, opotřebení se teď přihlásilo," bral věc s nadhledem.

Pro Poláka je „novinka" i klasická zimní příprava. Absolvoval ji totiž po dlouhé době, kterou strávil v zahraničí. „Končili jsme v Německu třeba 20. prosince, pak bylo jen čtrnáct dní volno a už jsme zase začínali přípravu, která už byla jen herní. U nás je to delší, ale měli jsme dobrý program, i když podmínky nebyly úplně ideální," narážel na tvrdé mrazy a přívaly sněhu.

Do Turecka dorazili Brňané už ve středu pozdě večer, ve čtvrtek již absolvovali dvě tréninkové jednotky. Vyzkoušeli si areál v Antalyi, kde odehrají v úterý také přípravné utkání proti ruskému Tosnu. Ještě předtím nastoupí v sobotu v půl šesté večer proti Tereku Groznyj.

Právě ruské celky a v generálce moldavský Sheriff Tiraspol prověří Zbrojovku před startem jarní části nejvyšší domácí soutěže, v níž se tým kouče Svatopluka Habance pokusí co nejrychleji opustit ožehavý boj o záchranu. „Obavy nemám. Víme, kde v tabulce jsme, situace není jednoduchá, ale mužstvo se zase víc sžilo, jsou tu někteří noví kluci. Musíme makat a věřit sami sobě, že se posuneme výš. Jestli jsme silnější, to se teprve ukáže," přemítal Polák.

Podle bývalého záložníka Norimberku, Anderlechtu Brusel či Wolfsburgu může týmu pomoct i zkušenost z předchozích bojů o setrvání mezi domácí elitou. „Asi všichni si mysleli, že budeme výš, jenže to nejde odhadnout. Loňská sezona se podařila, ale předchozí roky byly podobné. Kabina s touto situací může pracovat. Musí nás to nabudit, je potřeba mít hlavy nahoře," burcoval spoluhráče.

Už na soustředění si může zvykat na souhru s Pavlem Zavadilem uprostřed brněnské zálohy. „Uvidíme, jak se na to bude tvářit trenér. Já proti tomu nic nemám, proč ne," dodal.