Jak se cítíte bezprostředně po vítězství?
Je to super, nepředstavovali jsme si, že tak špatně začneme sezonu, ale bohužel to tak bylo. Jsme za tenhle zápas rádi, že jsme získali tři body.

Byl váš první gól jeden z klíčových momentů?
Nechci se pochvalovat, ale byl to super začátek. Hodně jsme se na tyhle momenty připravovali, věděli jsme, že standardek bude pomálu, tak abychom je využili. Se štěstím jsem balon lízl, možná ho ještě někdo tečoval. Zatáhli jsme se a Sparta musela tvořit, což jí moc nešlo. Druhý poločas nám zase vyšla standardka, dostali jsme se k odraženému balonu a dali druhý gól. Pak už Sparta byla ve hře bezmocná.

Vyhovovalo vám, že nemusíte moc tvořit hru?
Asi jo, nechtěli jsme v zápase úplně fotbalově oslňovat, mělo tam být nasazení, bojovnost, chuť se porvat se Spartou o body, to se nám povedlo.

Proč najednou Zbrojovka předvedla takový výkon?
Hlavně díky bojovnosti a soudržnosti, jeden pomáhal druhému. Mrzí mě, že to začalo až proti Spartě, že to nebylo od začátku sezony. V přípravě tam byly dobré momenty, ale padla na nás nějaká deka. Ale neznamená to, že to teď půjde samo, když jsme porazili Spartu. Musíme si uvědomit, jak jsme všichni makali a bránili, pomáhali si. Od toho musíme začínat.

Je podobná hra cesta k dalším bodům?
Každý si musí uvědomit, kde jsou začátky fotbalu, je to o běhání, sprintech v souboji, odražených balonech. Standardky o tom byly, jednou jsem se tam dostal já a jednou jsme měli odražený balon. Chtěli jsme hrát ze začátku sezony fotbalově, tam nám to moc nešlo, takže možná budeme muset přejít na variantu soubojů a odražených balonů a třeba budeme sbírat body. I fanoušci spíš ocení bojovnost než předvedenou hru za prohru 0:3.

Obával jste se o výsledek po červené kartě pro Lukáše Vraštila?
Věděl jsem, že to bude těžší a těžší. Sparta hraje přes strany hřiště, ale nikam jsme nebláznili, v bloku jsme si pomáhali, i Sparťani odcházeli na křídlech fyzicky, nešli úplně do tahu jako na začátku. Zhostili jsme se toho dobře.

Považujete zápas proti Spartě za svůj nejpovedenější po vašem návratu do Brna?
Nevím. (úsměv) Ani jsem se tolik do hry nezapojoval. V klidu jsem se snažil balony rozdat, nějak hru uklidnit, souboje jsem vyhrával docela dost. Pro mě je důležité, že jsme udělali tři body.

Je škoda, že po takovém výkonu a výsledku přichází reprezentační přestávka?
Je to dobře, teď máme trochu klid, potřebujeme zrelaxovat, i na hlavy všech toho bylo dost. Psychický odpočinek nemusí být špatný.

Co říkáte na letošní tápání Sparty?
Zažil jsem něco podobného ve Wolfsburgu, kde bylo strašně moc hráčů v týmu, trenér Magath si vodil své fotbalisty, ostatní byli na odpis, sestava rotovala, výsledky se nedařily. Ale ve Spartě určitě vědí, co dělají, všechno si to musí sednout.