Znojmo v jarním boji o udržení nejvyšší soutěže patrně vsadí na „znalce" českého fotbalu Anese Haurdiče. Bosenský ofenzivní záložník posbíral 62 zápasů a pět gólů v dresu Jablonce. „Potřebujeme dva hráče do zálohy, abychom nahradili odchody, a jednoho útočníka," sdělil Deníku Rovnost znojemský sportovní manažer Michal Sobota.

Jeden z nich může být bývalý člen bosenské reprezentační jedenadvacítky. Haurdič vlétl do Gambrinus ligy před šesti lety, jenže jeho kariéru poznamenala vleklá zranění. Před rokem se z Jablonce vrátil do domovského FK Sarajevo, za který ještě v červenci odehrál čtyři utkání předkola Evropské ligy a vstřelil jednu branku.

Příprava Znojma v datech8. ledna: Znojmo – Jihlava (Tipsport liga v Brně, 13.30)
11. ledna: Salcburk – Znojmo (14.00)
12. ledna: České Budějovice
– Znojmo (13.30)
15. ledna: Zbrojovka Brno
– Znojmo (Tipsport liga, 13.00)
18. ledna: Horn – Znojmo
22. ledna: Olomouc – Znojmo (Tipsport liga, 11.00)
25. ledna: zápas o umístění v Tipsport lize
28. ledna – 6. února: soustředění v Turecku (soupeři v jednání)
11. února: Znojmo – Frýdek-Místek (Retz)
15. února: Znojmo – Břeclav
22. února: Znojmo – Jihlava (jarní start Gambrinus ligy)

Od té doby však třiadvacetiletý hráč nenastupoval. „Teprve v příštím týdnu dorazí. Podíváme se na něj, a když bude v dobrém stavu, zůstane u nás," doplnil Sobota.

Znojmu po šestnácti podzimních kolech patří desátá příčka, jenže už přišlo o levonohého hračičku Tomáše Oklešťka, který přestoupil do Jablonce, a nejspíš také o tvořivého záložníka Radima Nepožitka, jenž se na přípravu vrátil do mateřské Olomouce.

Slovenského středopolaře Patrika Hrošovského si stáhla Plzeň. „Ten má u nás smlouvu do léta a myslím, že se vrátí, nový plzeňský kouč Uhrin se na něj chtěl hlavně podívat. S návratem Nepožitka ovšem nepočítám," podotkl Sobota.

Pětadvacetiletý záložník zatím neví, kde jaro stráví. „V pondělí začínám s Olomoucí přípravu, další informace nemám. Necítil bych se ukřivděný, kdyby se vrátil. Na druhou stranu jsem tam strávil už rok v kuse. V Olomouci jsem doma," prohlásil Nepožitek.

Dva fotbalisty na hostování naopak klub vrátil – Václava Tomečka do Sigmy a Dominika Simerského do Jablonce.

Jako možná kompenzace za přestup Oklešťka přichází do 1. SC na zkoušku z Jablonce srbský forvard Vukadin Vukadinovič. Znojmo otestuje také dalšího bosenského útočníka Abida Mujagiče, který patří Teplicím a na podzim hostoval v druholigovém Ústí nad Labem. Stejné klubové schéma platí o Tomáši Jursovi. „Měl začít přípravu, ale zatím se neozval. Uvidíme, jak to s ním bude," sdělil manažer.

Na prvním tréninku už se objevil francouzský ofenzivní záložník původem z Alžírska Bourenane Faouzi, který hrál pátou německou soutěž v Drážďanech a na podzim jej zkoušela pražská Sparta. „Podle referencí jde o lepšího hráče než Okleštěk. Přijede i jeden zajímavý nigerijský útočník," poznamenal znojemský kouč Leoš Kalvoda.

Ze slovenské Dubnice přišel na zkoušku záložník Vladimír Kašša a z Trnavy útočník Jakub Šulc. „Přes víkend uděláme modelové utkání a vyřadíme hráče, které nemají patřičnou úroveň. Příští týden odehrajeme tři přípravná utkání a po nich už budeme vědět víc," pravil trenér.

Do přípravy se zapojili i Jiří Zifčák s Tomášem Lukášem, kteří hostovali v třetiligové Třebíči, a po zranění naskočí Roman Hříbek, Tomáš Cihlář a Emir Zeba. „Z českých klubů můžeme jednat nanejvýš s Plzní, Spartou, Libercem či Mladou Boleslaví. Těžko nám pošle hráče Olomouc nebo jiný klub, se kterým bojujeme o záchranu," dodal Kalvoda.

S áčkem trénují rakouští fotbalisté tureckého původu Kubilay Yilmaz s Abdullahem Celikem a Nigerijec Ugwu Uchenna z juniorky.