Ve čtvrtek se tak na stadionu Pod Palackého vrchem po umělé trávě proháněl z noviců zatím jen dvaadvacetiletý nigerijský záložník Musefiu Ashiru, jehož příchod z Prešova oznámil klub už na začátku prosince. „Ze Zbrojovky mám zatím vynikající pocit. Všichni se tu ke mně chovají hezky," liboval si na klubovém webu rychlonohý fotbalista, jemuž všichni říkají Olin.

Čtěte také: Zbrojovka zalovila u odpadlíků z Myjavy. Získala obránce Pavlíka
OBRAZEM: Fotbalová Zbrojovka testuje Slováka a Řeka

Vedle něj se ve sněhové vánici snažilo kouče zaujmout i duo zahraničních záložníků, kteří jsou v Brně na zkoušku jedenatřicetiletý Slovák Filip Lukšík a jedenadvacetiletý Řek Dimitrios Popovic. „Jde o rychlostní typy hráčů. Podobných zkoušek bude víc," popsal Habanec, jehož svěřence zítra od jedné hodiny odpoledne na stadionu Pod Palackého vrchem čeká první duel Zimní Tipsport ligy proti Pardubicím. Do něj zasáhne kombinovaná sestava.

Na testech v Brně
Filip Lukšík (31 let)Odchovanec Banské Bystrice má i dva starty ve slovenské seniorské reprezentaci. Vyzkoušel si třeba angažmá ve Slovanu Bratislava nebo nizozemském Den Haagu. Zkušený záložník naposledy nastupoval v nižších německých soutěžích.

Dimitrios Popovic (21 let)Rychlonohý řecký křídelník absolvoval akademii PAOK Soluň, kde se dostal až do prvního mužstva. Podzim strávil v německém Mannheimu ve čtvrté lize.

Zbrojovka se poohlíží po jednom obránci a dvou křídelních fotbalistech. „Boj s hráči a manažery na trhu je však čím dál agresivnější. Dřív to bylo o dobrém slovu, dva majitelé se domluvili a bylo hotovo. Pilně však pracujeme a nechceme udělat nějakou šokovou akci. Chci, aby hráči zapadli nejen fotbalově, ale i charakterově v kabině. Sám o sobě říkám, že jsem chemik a na chemii v kabině mi hodně záleží," podotkl kouč.

Podle Habancových slov jde hráčům prvně o peníze, až pak se zajímají o prostředí v klubu a další věci. „Samozřejmě sleduji, kdo přijde, ale nechám to na vedení a trenérovi. Všichni však víme, koho potřebujeme," uvedl kapitán Pavel Zavadil, jenž je po zranění kolene v plné zátěži.

Na čtvrtečním tréninku nechyběli navrátilci z hostování, útočník Petr Rybička s gólmanem Pavlem Halouskou, Martin Fenin se kvůli problémům s dřív operovaným ramenem připravoval pod dohledem kondičního kouče. „Z domova se vrací také Franci Litsingi, který má smlouvu do konce ledna. Zda zůstane, záleží na jeho zdraví a jak bude pracovat," ozřejmil Habanec, jehož družstvo stráví leden v domácích podmínkách a na začátku února odjíždí na herní soustředění do Turecka.

Čtěte také: Mužstvo je odolné a boj o záchranu zvládne, ujišťuje Zavadil na startu přípravy