Se Zbrojovkou jste v Kaprunu poprvé. Znáte rakouské prostředí z předchozích angažmá?
V Kaprunu jsem absolvoval soustředění už se Slavií a Jabloncem. Podmínky jsou tady vynikající. Od jídla počínaje až po servis a prostředí. Příprava tady je mnohem lepší, než cestovat třeba do Turecka. Rakousko má svou vlastní krásu.

S týmem letos trénujete přímo v Kaprunu a vyhnete se tak dojíždění. Je to velká výhoda?
Určitě. Když jsem byl v Rakousku se Slavií, tak jsme dojížděli půl hodiny autobusem, což jsou při dvou trénincích denně dvě hodiny. Letos se Zbrojovkou jsme za minutku na trávníku, takže není problém na hřišti cokoliv vyzkoušet už před tréninkem nebo po něm.

Na co se v přípravě aktuálně zaměřujete?
Tréninky se liší před zápasem a po něm. Před utkáním se soustředíme na taktické věci a nacvičujeme standardky. Po zápase především regenerujeme, ať jsme připravení na další tréninky a páteční duel. Máme ještě hodně co pilovat, s novými kluky se pořád sehráváme.

Jak se spoluhráči trávíte volné chvíle?
Mladí kluci hrají občas na playstationu, my starší jdeme spíš na procházku nebo kávičku. (usmívá se) Plánujeme i procházku po městě nebo v horách, protože prostředí je nádherné a je škoda toho ve volných chvílích nevyužít.

Kádr prošel po sezoně obměnou. Jak vidíte sílu týmu před startem nového ročníku?
Nové posily postově zacelily díry v sestavě. Nejdůležitější je ale sehrát se a z vlastní zkušenosti vím, že to trvá. Není však na co se vymlouvat, máme kvalitní tým a věřím, že bude šlapat. Především si přejeme, ať se nedostaneme na sestupové příčky jako loni. Uděláme pro to všechno.

V úterý jste podlehli druholigovému německému Düsseldorfu 0:1. Jak náročné utkání bylo?
Víc než náročné. Soupeř hrál skvěle a byl o úroveň výš než my, což šlo na hřišti poznat. S balonem jsme se moc nepotkali a o to těžší zápas byl. Prakticky jsme jen běhali a posouvali se, tempo hry udával jednoznačně Düsseldorf.

Co vám dělalo největší problém?
Düsseldorf hrál rozestavení 3-5-2, což je nepříjemné pro všechny týmy. Z české ligy jsme navíc zvyklí, že máme na všechno dost času a soupeř nás nenechal téměř převzít míč. Největší rozdíl byl v rychlosti myšlení a prvním doteku, v čemž nás přehrával.

Přestože německý celek na hřišti dominoval, v závěru jste mohli srovnat, když Jakub Přichystal nastřelil tyčku…
K vyrovnání scházel kousek, ale se spoluhráči jsme se shodli, že výsledek 1:1 by nebyl zasloužený vzhledem k zápasu. Soupeř si za výkon zasloužil vyhrát.

Co je potřeba změnit před pátečním duelem s tureckým Kayserisporem?
Stoprocentně rychlost práce s míčem a agresivitu. Na všechny týmy platí agresivita, vítězství v osobních soubojích a rychlost v zakončení, což jsme proti Düsseldorfu nepředvedli. Díky zápasu jsme si ale uvědomili, že hra není taková, jak si ji představujeme. Musíme neustále tvrdě pracovat.

MARKÉTA WEINLICHOVÁ