Uprostřed zálohy nastoupil Tomáš Pilík, před ním operoval Miloš Kratochvíl a na kraji se pohyboval nizozemský křídelník Alvin Fortes. Na hrotu útoku pak nastoupil rodák z Pobřeží slonoviny Francis Koné. „Fortes měl chvilky, kdy ukázal, že je technický hráč. Koné byl z těch, co si práci odvedli. Kratochvíl dal branku, ale všichni strašně ztráceli balony. Ve středové řadě jsme neměli odražené míče, snažili jsme se kombinovat pětimetrovými přihrávkami přes hráče, z toho soupeř chodil do brejků,“ zlobil se brněnský trenér Svatopluk Habanec.

Posily v sestavěTomáš Pilík (záložník) – hrál do 71. minuty
Miloš Kratochvíl (záložník) – odehrál celé utkání, vstřelil branku
Alvin Fortes (záložník) – odehrál celé utkání
Francis Koné (útočník) – odehrál celé utkání

Solidní výkon odvedl Koné, který po matce reprezentuje Togo. Přestože se ke Zbrojovce připojil až tři týdny před startem ligy, na hrotu útoku se srdnatě bil. „Francis ukázal, že umí podržet balon. Sice mu sem tam odskakoval, ale musím ocenit jeho snahu. Vepředu byl platný, musíme ho víc podpořit, ať se prosadí,“ ohodnotil jeho výkon matador brněnské zálohy Jan Polák. „Musíme dát hlavu nahoru a být optimističtí,“ burcoval.

Víc se čekalo od největší letní posily Pilíka, který dostal za úkol při zakládání ofenzivních akcí nahradit Pavla Zavadila, jenž přestoupil do Opavy. Proti Baníku se mu nedařilo, byť stál u zrodu jediné branky domácího mužstva. Jako by na něj dolehla tíha premiéry před osmi tisíci diváky. „Mám něco v lize odkopáno, měl bych si s tím poradit, ale dobré to ode mě nebylo, spousta zkažených věcí,“ pravil Pilík, jehož dvacet minut před koncem vystřídal Michal Škoda.

V útočné fázi se brněnští fotbalisté hledali, vinou nedorozumění často přišli o míč v blízkosti pokutového území Baníku. „Měli jsme málo hráčů ve vápně, jen Franta (Koné – pozn. red.) je málo. Musíme si na sebe víc zvyknout, aby to bylo do dalších zápasů lepší,“ doplnil Pilík.

Brněnský celek v úvodním duelu propadl a navíc nedohráli Jakub Šural s Tomášem Jablonským. „Ve vícero činnostech jsme s Baníkem hráli druhé housle. Nesehranost je jedna věc, ale druhá je nadšení a zarputilost, které mi chyběly víc. Máme jen jednu žlutou kartu a dva zraněné, soupeř byl v důrazu jednoznačně lepší,“ shrnul kouč.

Šanci k nápravě dostane brněnský tým v sobotu ve Zlíně. „Musíme co nejrychleji potlačit velké emoce, vypadnout z negativity, sečíst chyby a co nejvíc je napravit směrem ke Zlínu,“ nabádal Habanec.