Jediný bod ztrácela na lídra před závěrečnou epizodou soutěže Zbraslav. „Na klucích jsem vnímal tíhu zodpovědnosti. Věděli, že je tři body posunou do A třídy, a na začátku byli nervózní. V první minutě jsme navíc přestřelili prázdnou bránu,“ zmínil trenér Slovanu Radim Pěgřím.

Nakonec ale jeho svěřenci potvrdili proti třetím Tuřanům roli favorita a vyhráli 3:0. „Soupeř měl taky šance, nepřehrávali jsme ho. Za stavu 2:0 jsme už věděli, že zápas dotáhneme do dobrého konce. Před dvěma lety jsme sestoupili a loni hráli spodek v A skupině. Pak nás přesunuli do béčka, které je fotbalovější. Posílili jsme kádr a celý rok bojovali o postup. Stoprocentně chceme hrát I. A třídu,“ potvrdil kouč ambice týmu.

Do posledního hvizdu sezony se bojovalo i na opačném konci tabulky. Fotbalisté Hevlína se po výhře 2:0 v Pohořelicích nakonec odpoutali ode dna. Na záchranu jim to ale nestačí. „Prý sestoupí dokonce tři týmy. V podstatě už ve víkendovém zápase o nic nešlo. Chtěli jsme nějak důstojně dohrát soutěž,“ sdělil Rostislav Szajko, který Pohořelicím vstřelil obě branky.

Do Hevlína přišel v zimě, aby pomohl I. B třídu zachránit. „Celé jaro na týmu ležela deka, protože nás zbylo jen jedenáct statečných. Dohrávat v takovém počtu určitě není optimální. Zabojovali jsme o udržení, bohužel to nevyšlo,“ dodal Szajko.

Radovat se naopak mohli hráči Miroslavi. Díky remíze 1:1 se Slatinou a lepším vzájemným zápasům se Znojmem zůstávají v A skupině I. A třídy. „Slatina byla chvílemi lepší, ale vyrovnali jsme těsně před koncem poločasu a ve druhém neproměnili několik šancí. Věděli jsme, že potřebujeme bod, a uhráli ho. Do budoucna musíme doplnit kádr o pár kvalitních hráčů a pokusit se znovu hrát klidný střed nebo v horní polovině tabulky,“ řekl kapitán Miroslavi Milan Vyžrálek.

Tahanice na poslední chvíli
I. A třída, skupina A – Třináctá Miroslav se zachránila díky jednomu bodu ze hřiště Slatiny a lepším vzájemným zápasům se Znojmem.
Výsledky: SK Slatina – FC Miroslav 1:1 (1:1), FK Znojmo – SK Líšeň B 1:0 (0:0).

I. B třída, skupina B – Slovan Brno vyhrál a udržel si jednobodové vedení před Zbraslaví. Hevlín zvítězil v Pohořelicích a v poslední možné chvíli poslal ke dnu Mikulovice.
Výsledky: FC Slovan Brno – SK Tuřany 3:0 (1:0), TJ Horní Kounice – FK Zbraslav 0:2 (0:0), TJ Sokol Pohořelice – TJ Sokol Hevlín 0:2 (0:1), TJ Mikulovice – Jevišovice 2:4 (1:1).